Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku to insp. Robert Szewc (zdjęcia)

(dor)
Insp. Robert Szewc, były Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie będzie nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku
Insp. Robert Szewc, były Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie będzie nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku lubelska.policja.gov.pl
Insp. Robert Szewc to nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku

Były Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc jest już nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku.

Za dotychczasową służbę na Ziemi Lubelskiej i ponad dwuletni okres dowodzenia lubelskim garnizonem insp. Robertowi Szewcowi podziękował Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha. Komendant przypominając ścieżkę zawodowej kariery insp. Szewca, podkreślił, że jest to efekt jego doświadczenia, nie tylko jako oficera, ale przede wszystkim jako bardzo dobrego przełożonego. Dlatego zdobyta przez lata wiedza i doświadczenie komendanta, będą potrzebne do pełnienia nowych obowiązków, tym razem w podlaskim garnizonie.

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk podziękował komendantowi Szewcowi za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny.

„….Żegnamy komendanta, który przez wiele lat tutaj na Lubelszczyźnie wyrobił markę dla Państwa garnizonu, jako najlepszego garnizonu w kraju. Dziękuję za dbanie o swoich funkcjonariuszy oraz o rozwój podległych jednostek…”

. Wicewojewoda życzył powodzenia, ale także zrozumienia ze strony nowych kolegów, funkcjonariuszy i oficerów.

Poprzedni Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz dziś przechodzi na emeryturę.

Czytaj: Komendant Podlaskiej Policji Daniel Kołnierowicz przechodzi na emeryturę

Generał Kołnierowicz trafił nawet na karty jednej z powieści sensacyjnych:Generał Kołnierowicz miał być szefem polskiej policji

Zobacz: 29 07 2019 100 lecie powstania Policji. Obchody Wojewódzkie w Białymstoku

Kim jest insp. Robert Szewc

Urodził się 21 października 1972 r. w Łukowej. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Zamościu. Przez kolejne lata związany był z jednostką w Tomaszowie Lubelskim. Pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym. Zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prewencją kryminalną, pracował w kadrach oraz kontroli. W tomaszowskiej komendzie zajmował stanowiska wykonawcze, a następnie kierownicze. Od marca 2009r był Z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji, w październiku 2012r został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego.

10 kwietnia 2013 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim. Z dniem 13 kwietnia 2015 r. powołany na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu. 25 marca 2016 r. został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, a 16.03.2017 r. I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego. W dniu 16 listopada 2017 r powierzone zostały mu obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Od 11 grudnia 2017r Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Ma również wiele zainteresowań m.in pasjonuje go sport i turystyka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny