STUDNIÓWKA
  2019

  Szalona zabawa na studniówkach!

  Rozwiń
  STUDNIÓWKA
  Zwiń
  Nowy dyrektor WORD w Białymstoku stracił stanowisko. Wyszło...

  Nowy dyrektor WORD w Białymstoku stracił stanowisko. Wyszło na jaw, że był skazany. Maciej Kudrycki złożył rezygnację po artykule Porannego

  (mw)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Maciej Kudrycki nie jest już dyrektorem WORD w Białymstoku

  Maciej Kudrycki nie jest już dyrektorem WORD w Białymstoku ©Wrota Podlasia

  Maciej Kudrycki dyrektorem WORD w Białymstoku był zaledwie kilka dni. W środę ujawniliśmy, że w 2017 roku został skazany przez sąd za przewożenie samochodem tytoniowej kontrabandy. W czwartek Kudryckiego wezwali na dywanik marszałkowie. Szef WORD złożył rezygnację.
  Maciej Kudrycki nie jest już dyrektorem WORD w Białymstoku

  Maciej Kudrycki nie jest już dyrektorem WORD w Białymstoku ©Wrota Podlasia

  - W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje, należy działać zdecydowanie i szybko - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. – Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi.

  „Każdy ma jakąś przeszłość“. Znamy tę dyrektora WORD

  W czwartek nowo wybrany szef Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku stawił się na wezwanie marszałka województwa Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia.
  Pilna rozmowa podyktowana była wynikami naszego dziennikarskiego śledztwa, w którym ujawniliśmy, że w marcu 2017 roku Maciej Kudrycki został skazany przez sąd w Augustowie za przewożenie tytoniowej kontrabandy. Wpłacił 30 tys. zł grzywny. Skazanie uległo zatarciu w marcu ubiegłego roku - po roku od uprawomocnienia się wyroku.

  - Jestem osobą niekaraną, jestem czysty - mówił nam w środę Maciej Kudrycki. W kolejnej rozmowie telefonicznej przyznał, że żałuje tego, co się stało. Że był wtedy bezrobotny.

  Jesienią 2016 roku auto Kudryckiego zatrzymała do kontroli w Sztabinie straż graniczna. Na tylnej kanapie i w bagażniku kierowanego przez niego renault znajdowały się nielegalne papierosy. Ich czarnorynkową wartość oszacowano na 53 tys. zł.

  Nowy dyrektor WORD, Maciej Kudrycki, z przeszłością. Skazanie już zatarte

  Jak się okazało, powołując Kudryckiego na stanowisko szefa ośrodka, zarząd województwa nie miał pojęcia o jego wcześniejszych kłopotach z prawem. Bo Kudrycki nie poinformował marszałka o swojej karno-skarbowej sprawie sądowej.

  - Zarząd województwa, powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów, przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego - wyjaśnia Urszula Arter z urzędu marszałkowskiego.

  Nowi dyrektorzy podlaskich WORD. Zmiany w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Mirosław Oliferuk, Maciej Kudrycki i Marcin Kleczkowski [ZDJĘCIA]

  Jak informuje Urszula Arter, po rozmowie wyjaśniającej z marszałkiem, do urzędu wpłynęła rezygnacja dyrektora białostockiego WORD ze stanowiska. W piątek zarząd województwa planuje przyjąć tę rezygnację na specjalnie zwołanym posiedzeniu.

  Zobacz koniecznie: Michał Freino, dyrektor WORD Białystok: Białostoczanin zdawał egzamin na prawo jazdy 111 razy [PORANNE ESPRESSO]

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (56)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (56) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY