MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowogród. Wolontariusze z PGE wyremontowali plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w ZSS

(adek)
Wolontariusze z PGE wyremontowali plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w ZSS w Nowogrodzie
Wolontariusze z PGE wyremontowali plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w ZSS w Nowogrodzie gkpge.pl / Wiktor Zdrojewski
II edycja wolontariatu pracowniczego PGE "Pomagamy". W ramach programu pracownicy PGE zrealizują 40 projektów prospołecznych, które kwotą ok. 200 000 zł wesprze PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE - Energia z Serca.

- To już druga edycja programu, który cieszy się ogromną popularnością wśród pracowników PGE - mówi Piotr Wróbel z PGE Obrót S.A. - Wolontariat pracowniczy PGE "Pomagamy" organizowany jest w formie konkursu, do udziału w którym zespoły pracowników zgłaszają swoje inicjatywy prospołeczne.

W II edycji kapituła przeanalizowała aż 87 projektów - niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. wkład własnej pracy wolontariackiej, cel projektu oraz zakres planowanych działań. Spośród wszystkich zgłoszonych inicjatyw wybrano 40, które otrzymają wsparcie do 5 000 złotych. Wolontariusze będą realizować projekty związane z pomocą dla dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, a także bezdomnych zwierząt. Wielu z wolontariuszy podczas wykonywanych prac zamierza podzielić się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami, wykorzystywanymi na co dzień w pracy zawodowej.

- Grupa Kapitałowa PGE to odpowiedzialny społecznie partner, dlatego wsparcie lokalnych społeczności jest dla nas bardzo ważne. W programie wolontariatu PGE "Pomagamy" pracownicy sami zgłaszają projekty, które uważają za warte realizacji, dzięki temu możemy mieć pewność, że odpowiadają one na realne potrzeby ich najbliższego otoczenia. - mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W ramach II edycji programu wolontariusze PGE zaangażują się w różnorodne inicjatywy, m.in. zainstalują szkolny radiowęzeł i przeprowadzą warsztaty dziennikarskie dla dzieci, zbudują z uczniami szkolną mini-elektrownię wiatrową, zorganizują wydarzenia integrujące lokalną społeczność, wyremontują sale terapeutyczne oraz przeprowadzą półkolonie dla dzieci i młodzieży.

- Dzięki programowi wolontariackiemu PGE "Pomagamy" możemy wesprzeć projekty ważne dla lokalnych społeczności, a jednocześnie zaktywizować i pobudzić do pracy na ich rzecz naszych pracowników. Grupa Kapitałowa PGE wpisuje się tym samym w coraz silniejszy trend angażowania pracowników w realizację wyznaczonych celów zrównoważonego rozwoju. Przeliczyliśmy, że gdyby jedna osoba zatrudniona na etacie chciała zrobić w ramach czasu pracy tyle, ile zrobili po godzinach wolontariusze poprzedniej edycji programu, zajęłoby jej to ponad 2 lata pracy - dodaje Maciej Szczepaniuk.

Wolontariat pracowniczy PGE "Pomagamy" został zrealizowany po raz drugi. W I edycji programu udział wzięło ponad 200 wolontariuszy PGE - pracowników i członków ich rodzin, którzy przepracowali społecznie blisko 4 000 godzin czasu wolnego od pracy. Jak pokazały badania ewaluacyjne dla 2/3 wolontariuszy PGE udział w programie był pierwszym doświadczeniem wolontariackim. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że w przyszłości chcą kontynuować pracę prospołeczną.

Celem programu wolontariackiego PGE "Pomagamy" jest aktywizacja oraz integracja pracowników, rozwój ich umiejętności i wspieranie w działaniach na rzecz najbliższego otoczenia. Inicjatorami i fundatorami programu są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE - Energia z Serca

Projekty w województwie podlaskim

W miejscowości Nowogród wyremontowano i przystosowano pomieszczenia do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych i logopedycznych. wyremontowano też plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w ZSS w Nowogrodzie

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny