Mieszkańcy powiatu zielonogórskiego wybrali swoich przedstawicieli. Przedstawiamy nazwiska kandydatów, którzy uzyskali mandaty i zasiądą w Radach Miast i Gmin.
Spis treści
Gmina Nowogród Bobrzański
Rada Miejska Nowogrodu Bobrzańskiego
- KWW Pawła Mierzwiaka – 1711 głosów - 46,95 proc. (11 mandatów)
- KWW Tomisława Tylczaka – 832 głosy - 22,83 proc. (2 mandaty)
- KWW Beaty Hajduckiej – 526 głosów - 14,43 proc. (brak mandatów)
- KWW Wojciecha Hołdowskiego - 371 głosów - 10,18 proc. (1 mandat)
- KWW Karoliny Białek-Krasowskiej – 137 głosów - 3,76 proc. (1 mandat)
- KWW Bernarda Suwały - 67- 1,84 proc. (brak mandatów)
Razem oddano 3644 głosy i przyznano 15 mandatów.
Kto dostał mandat w wyborach do Rady Miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim?
- Okręg wyborczy nr 1 - KULCZYCKA Stefania Zofia
- Okręg wyborczy nr 2 - JUREK Justyna
- Okręg wyborczy nr 3 - RYDZIO Beata Maria
- Okręg wyborczy nr 4 - SAWICKI Tomasz Adam
- Okręg wyborczy nr 5 - PINCZEWSKI Jacek
- Okręg wyborczy nr 6 - SOBKÓW Józef Eugeniusz
- Okręg wyborczy nr 7 - STAREK Alicja Patrycja
- Okręg wyborczy nr 8 - KULAS Ireneusz Dariusz
- Okręg wyborczy nr 9 - DROSZCZAK Stanisław
- Okręg wyborczy nr 10 - BIEL Aleksandra
- Okręg wyborczy nr 11 - BIAŁEK-KRASOWSKA Karolina Janina
- Okręg wyborczy nr 12 - INGLOT Paweł Zbigniew
- Okręg wyborczy nr 13 - CZERNICKI Artur Ernest
- Okręg wyborczy nr 14 - BERBEKA Artur
- Okręg wyborczy nr 15 - FORNALEWICZ Andrzej
Gmina Sulechów
Rada Miejska w Sulechowie
- KWW Wojciecha Sołtysa - 2939 głosów - 33,52 proc. (9 mandatów)
- KKW Koalicja Obywatelska – 2294 głosy - 26,16 proc. (6 mandatów)
- KW Prawo I Sprawiedliwość - 1516 głosów- 17,29 proc. (4 mandaty)
- KWW Praworządni Sulechowianie – 792 głosy - 9,03 proc. (1 mandat)
- KWW Forum Sulechów - 749 głosów - 8,54 proc. (1 mandat)
- KWW Polska 2050 Lubuskie – 479 głosów - 5,46 proc. (brak mandatów)
Razem oddano 8769 i przyznano 21 mandatów.
Kto dostał mandat w wyborach do Rady Miejskiej w Sulechowie?
- Okręg wyborczy nr 1
RÓŻYCKI Sebastian Tomasz, KAMIŃSKI Bernard Franciszek, SZELĄG Agnieszka Joanna, SOWIŃSKI Arkadiusz Stanisław, SOŁTYS Wojciech Kajetan, MODRZYK Romuald, GROMIEC Ewa Anna - Okręg wyborczy nr 2
MISZKIEWICZ Piotr, BRODZIKOWSKI Miłosz Mateusz, ŚWIATŁY Jacek, SZARŁATA Karolina Jadwiga, SZEFNER Wojciech, MURKOWSKI Radosław, LEPKA Artur Jan - Okręg wyborczy nr 3
JAGODZIŃSKA-KOCHANIAK Krystyna Anna, POKŁAD Przemysław Antoni, BODNAR Piotr, PILARZ Michał, CUKROWSKI Artur, KOŁAKOWSKI Wiesław, WILCZYŃSKI Roman
Gmina Świdnica
Rada Gminy Świdnica
- KWW NASZA GMINA ŚWIDNICA - 1 571 głosów - 61,10 proc
- KWW MAŁGORZATA JAGODA – 873 głosy - 33,96 proc.
- KWW KRYSTYNY KOŁŁĄTAJ - 88 głosów - 3,42 proc.
- KWW PRZYJAZNY BUCHAŁÓW - 39 głosów - 1,52 proc
Razem oddano 2 571 głosów i przyznano 15 mandatów.
Kto dostał mandat w wyborach do Rady Gminy w Świdnicy?
- Okręg wyborczy nr 1 - MAZURKIEWICZ Daniel Maciej
- Okręg wyborczy nr 2 - WOŹNIAK Błażej Józef
- Okręg wyborczy nr 3 - MARCZEWSKI Tomasz Jan
- Okręg wyborczy nr 4 - ROGOZIŃSKA-KLOCEK Barbara
- Okręg wyborczy nr 5 - JANEK Danuta
- Okręg wyborczy nr 6 - KUCHTA Izabela Radosława
- Okręg wyborczy nr 7 - KOŁŁĄTAJ Krystyna
- Okręg wyborczy nr 8 - TRAFAŁA Rafał Bartosz
- Okręg wyborczy nr 9 - ZIEMIAŃSKA Żaneta Danuta
- Okręg wyborczy nr 10 - MAZURO Wioletta
- Okręg wyborczy nr 11 - OLEJARZ Jadwiga Stanisława
- Okręg wyborczy nr 12 - SZREDER Adam Piotr
- Okręg wyborczy nr 13 - ŁYSIAK Maria Halina
- Okręg wyborczy nr 14 - MIARKA Adrian
- Okręg wyborczy nr 15 - ŚMIEJAN Zofia Swietłana
Gmina Trzebiechów
Rada Gminy w Trzebiechowie
- KWW Razem Dla Gminy Trzebiechów - 517 głosów - 46,79 proc.
- KWW Izabelli Staszak – 408 głosów - 36,92 proc.
- KWW Marka Matuszewskiego – 64 głosy - 5,79 proc.
- KWW Aktywna Gmina Trzebiechów 51 głosów - 4,62 proc.
- KWW Karolina Nowak – 38 głosów - 3,44 proc.
- KWW Krzysztof Antecki 20 głosów - 1,81 proc.
- KWW Godyń Edward 7 głosów - 0,63 proc.
Razem oddano 1105 głosów i 15 przyznano mandatów.
Kto dostał mandat w wyborach do Rady Gminy w Trzebiechowie?
- Okręg wyborczy nr 1 - ŻURAWIECKA Klaudia Helena
- Okręg wyborczy nr 2 - HRYSZKIEWICZ Marek Tadeusz
- Okręg wyborczy nr 3 - URBAŃSKI Paweł
- Okręg wyborczy nr 4 - PIETRUSZKA Dariusz Jan
- Okręg wyborczy nr 5 - BĄKOWSKA Karolina
- Okręg wyborczy nr 6 - LUPA Sylwia
- Okręg wyborczy nr 7 - ŻBIK Joanna
- Okręg wyborczy nr 8 - MAĆKOWIAK Jolanta
- Okręg wyborczy nr 9 - GRĄZKA Marzena
- Okręg wyborczy nr 10 - SZOSTAK Elżbieta
- Okręg wyborczy nr 11 - MATUSZEWSKI Marek Piotr
- Okręg wyborczy nr 12 - MARCINKIEWICZ Ewa
- Okręg wyborczy nr 13 - SOCHACKI Krzysztof Adam
- Okręg wyborczy nr 14 - MIŚKIEWICZ Jacek
- Okręg wyborczy nr 15 - MICHALAK Katarzyna
Gmina Zabór
Rada Gminy Zabór
- KWW Gmina Równych Szans – 817 głosów - 39,76 proc.
- KWW Spokojna Gmina 556 - 27,06 proc.
- KWW W Interesie Mieszkańców 507 głosów - 24,67 proc.
- KWW Gmina, W Której Liczą Się Ludzie 133 głosy - 6,47 proc.
- KWW Lipowa 7 – 21 głosów - 1,02 proc.
- KWW Polska 2050 Lubuskie – 21 głosów - 1,02 proc.
Razem oddano 2 055 głosów i przyznano 15 manatów.
Kto dostał mandat w wyborach do Rady Gminy w Zaborze?
- Okręg wyborczy nr 1 - SZYCH Joanna Barbara
- Okręg wyborczy nr 2 - SIENKIEWICZ Piotr Wacław
- Okręg wyborczy nr 3 - SZOPA Tomasz Andrzej
- Okręg wyborczy nr 4 - ZARZYCKI Stanisław Andrzej
- Okręg wyborczy nr 5 - GRZYB Sylwia Anna
- Okręg wyborczy nr 6 - SOSIŃSKI Zbigniew Jan
- Okręg wyborczy nr 7 - SŁODNIK Czesław
- Okręg wyborczy nr 8 - BOGUSZYŃSKA Anna
- Okręg wyborczy nr 9 - KORSAK Anna Bernadeta
- Okręg wyborczy nr 10 - RYŚ Halina Krystyna
- Okręg wyborczy nr 11 - CAMONA-TYLISZCZAK Alicja
- Okręg wyborczy nr 12 - KUNC Tomasz Krystian
- Okręg wyborczy nr 13 - ŚLIWIŃSKI Jarosław Stanisław
- Okręg wyborczy nr 14 - ADAMOWICZ Joanna Monika
- Okręg wyborczy nr 15 - SUDOROWSKI Bartosz Piotr
Czytaj też:
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?