MKTG SR - pasek na kartach artykułów

NowoczesnaPL zaczyna się organizować w Podlaskim, PiS zapowiada walkę o S19, a KORWiN pyta o referendum

Marta Gawina [email protected]
Ryszard Petru, lider NowoczesnejPL, na spotkaniu z sympatykami w Gdańsku
Ryszard Petru, lider NowoczesnejPL, na spotkaniu z sympatykami w Gdańsku mat. prasowy
Przygotowania do jesiennych wyborów już ruszyły. Ugrupowanie NowoczesnaPL wybrało podlaskiego koordynatora. Trwa budowa struktur.

Mamy już kilkuset sympatyków w regionie. Są wśród nich osoby, które do tej pory były związane z innymi partiami. Natomiast na naszych listach wyborczych na pewno nie znajdą się osoby, które pełniły ważne funkcje w tych ugrupowaniach, np. były posłami - zapowiada Paweł Linko, podlaski koordynator ugrupowania Ryszarda Petru.

Regionalny przedstawiciel NowoczesnejPL ma 30 lat, pracuje jako doradca klienta korporacyjnego w jednym z banków. Teraz będzie budował struktury partii w województwie podlaskim.

- Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu doBiałegostoku przyjedzie Ryszard Petru - dodaje Paweł Linko.

Do wyborów szykuje się także PiS. W poniedziałek parlamentarzyści tej partii przedstawili swoje propozycje zmian dla Polski. Są wśród nich także te, związane z naszym regionem.

- Wyraźnie opowiadamy się za budową S19. Chcemy też dokończenia S8 w stronę Suwałk i modernizacji kolei - wylicza poseł PiS Dariusz Piontkowski.

Przypomina, że jego partia nadal podtrzymuje propozycje ogłoszone wcześniej przez prezydenta-elekta. To obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku i 500 zł na drugie i kolejne dziecko.

- Nasz program będziemy jeszcze konsultować z wyborcami - dodaje poseł.

Z kolei partia KORWiN złożyła petycję do prezydenta Polski o rozszerzenie wrześniowego referendum. Chodzi o trzy pytania: Czy jest Pani/Pan za likwidacją podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych? Czy jest Pani/Pan za likwidacją przymusu ubezpieczeń społecznych? Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny