Złodzieje i włamywacze poszukiwani przez podlaską policję. Nie daj się okraść. Zabezpiecz przed nimi dom
Do kieszonkowych kradzieży najczęściej dochodzi w galeriach handlowych, a także w komunikacji miejskiej. Jednak okradane są również mieszkania oraz domy. Warto wiedzieć, że przed skokiem przestępcy zawsze obserwują swoje ofiary. Sami jednak zazwyczaj pozostają niezauważeni wtapiając się w tłum. Podlaska policja ostrzega przed przestępcami, którzy mogą połasić się na Wasz majątek. Opublikowała zdjęcia złodziei i włamywaczy, którzy do tej pory nie zostali zatrzymani. Obejrzyj dokładnie ich wizerunki i postaraj się je zapamiętać. Może uchroni Cię to przed kradzieżą?
Policja poszukuje złodziei i włamywaczy 18.05.2022
Podlaska policja poszukuje podejrzanych z art. 278 oraz z art. 279 czyli złodziei i włamywaczy. Jeśli kogoś rozpoznajesz, powiadom niezwłocznie funkcjonariuszy podlaskiej policji. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 18.05.2022 roku:
Przeczytaj także: Pijani kierowcy poszukiwani przez podlaską policję. Niektórzy prowadzili auta pod wpływem narkotyków (zdjęcia)
Nowi włamywacze i złodzieje pojawili się w okolicy
Art. 278. Kradzież
- § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
- § 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
- § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
- § 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
- § 5. Przepisy § 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.
Art. 279. Kradzież z włamaniem
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Jak nie dać się okraść?
Aby nie paść ofiarą kieszonkowca wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad. Należy zawsze zapinać plecak lub torebkę i nigdy nie trzymać wszystkich dokumentów w jednym miejscu. Trzeba też unikać noszenia przy sobie dużej ilości pieniędzy. Z pewnością nie powinno się też pokazywać zawartości portfela. Podobnie wartościowe przedmioty znajdujące się w samochodzie należy schować do bagażnika, zamiast eksponować je przez szybę pojazdu.
Jak uniknąć kradzieży przez Internet?
Coraz częściej robimy zakupy przez Internet, jednak i tam nie możemy czuć się bezpieczni. Aby uniknąć oszustów łasych na nasze pieniądze korzystajmy z domowych komputerów i róbmy zakupy u sprawdzonych sprzedawców. Sprawdzajmy też czy bezpieczeństwo naszej sieci. Wszelkie kradzieże czy wyłudzenia natychmiast zgłaszajmy policji.
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?
Wyjeżdżając z domu należy zamknąć dokładnie okna i drzwi. Nie można zostawiać kluczy w pobliżu drzwi, gdyż doświadczony złodziej nie będzie miał problemu z odnalezieniem takiego schowka. Warto zasłonić okna, gdyż odsłonięte zasłony lub żaluzje w nocy mogą świadczyć o tym, że w mieszkaniu nikogo nie ma. Nie należy też zostawiać informacji na sekretarce automatycznej informacji, że wyjechaliśmy lub co gorsze kartki na drzwiach.
Kierowcy poszukiwani przez policję. Pili alkohol, brali nark...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
KE akceptuje Krajowy Plan Odbudowy - wizyta Ursuli von der Leyen