MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe parkingi w Białymstoku. W mieście przybędzie ponad 100 miejsc postojowych. Jeszcze w tym roku

(mg)
W Białymstoku powstanie 130 nowych miejsc postojowych
W Białymstoku powstanie 130 nowych miejsc postojowych UM Białystok
Białostoczanom łatwiej będzie parkować na osiedlach. Magistrat właśnie ogłosił przetarg na budowę miejsc postojowych m.in. na Starosielcach, Wysokim Stoczku, Nowym Mieście. Roboty mają ruszyć jeszcze w tym roku. W sumie przybędzie ponad sto miejsc dla samochodów.

Ze względu na szeroki zakres planowanych prac przetarg został podzielony na pięć części. Pierwsza część dotyczy budowy 6 miejsc postojowych przy ul. Dworskiej. Kolejna – budowy parkingu wraz z chodnikiem w rejonie ulic Transportowej i Zachodniej (przy ul. Orląt Grodzieńskich). Zaplanowano tam wybudowanie 52 miejsc postojowych, w tym trzech dla osób niepełnosprawnych - informuje Kamila Bogacewicz przedstawicielka urzędu miejskiego.

Łatwiej będzie też zaparkować na osiedlu Starosielce. Nowy parking na 10 miejsc ma powstać w rejonie ul. Klepackiej. Więcej, bo 23 miejsca zaplanowano wzdłuż Portugalskiej. W każdej lokalizacji przewidziano też po jednym miejscu dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz też: Obok Lidla przy al. Jana Pawła II w Białymstoku stanął parkometr. I jest problem

- Miasto planuje również wybudować parking przy ul. Bułgarskiej z 43 stanowiskami postojowymi, trzy z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, jedno dla autobusów. W ramach tego przetargu poszukiwany jest również wykonawca drogi rowerowej wzdłuż ul. Żeromskiego, na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. św. Jerzego - dodaje przedstawicielka magistratu.

– Białostoczanie zyskają komfortowe i bezpieczne miejsca do parkowania – mówi zastępca prezydenta miasta Przemysław Tuchliński.

Inwestycje przy ul. Orląt Grodzieńskich, S. Żeromskiego oraz Bułgarskiej będą realizacją zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2018. Oferty można zgłaszać do 4 czerwca. Parkingi mają powstać w ciągu 3 miesięcy od przekazania budowy. Ścieżka rowerowa – do 30 kwietnia 2020 roku.

Czytaj też: Opera w końcu będzie miała parking. Budowa przy ul. Kijowskiej już ruszyła. Czy parking będzie ogólnodostępny?

Parkingowe plany miasta na ten rok są jeszcze większe. W planach jest parking przy ul. 42 Pułku Piechoty (ok. 24 miejsc) oraz przy ul. Wołyńskiej na osiedlu Skorupy (18 miejsc).

Samochody będą mogły też zaparkować przy ul. Rzemieślniczej i Działkowej. W planach jest 17 dodatkowych miejsc.

Łatwiej będzie zaparkować na Wygodzie niedaleko cmentarzy. Miasto chce bowiem wybudować miejsca postojowe przy ul. Władysława Jagiełły na 83 samochody.

Jeżeli zrobiłeś zdjęcie źle zaparkowanego samochodu wyślij je na [email protected]. Opublikujemy je w naszym serwisie Parkowanie na chama.

Nieprawidłowe parkowanie w Białymstoku to prawdziwa plaga. Niesforni kierowcy parkują na chodnikach, ścieżkach rowerowych, trawnikach. Wtedy właśnie powstają zdjęcia, które do na wysyłacie. Do przeglądania zdjęć możesz użyć także gestów w smartfonie lub  strzałek na klawiaturze.

Parkowanie w Białymstoku. Zastawione chodniki, trawniki, bra...

Parkowanie tyłem na ogrodzeniu przy ul. Gedymina w Białymstoku. Komuś się chyba biegi pomyliły. Więcej na: Ul. Gedymina w Białymstoku: Kierowca pomylił pedały hamulca z gazem. Samochód wjechał w ogrodzenie

Parkowanie na chama w Białymstoku. Tacy są podlascy mistrzow...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny