MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów już w sobotę, 18 maja. Będzie się dużo działo, nie zabraknie zwiedzania wystaw, ale też wydarzeń specjalnych. Zobacz program!

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Do uczestniczenia w różnych atrakcjach w ramach Nocy Muzeów zapraszała podczas wtorkowej konferencji prasowej w Muzeum Wojska Jolanta Szczygieł-Rogowska, dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku
Do uczestniczenia w różnych atrakcjach w ramach Nocy Muzeów zapraszała podczas wtorkowej konferencji prasowej w Muzeum Wojska Jolanta Szczygieł-Rogowska, dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku Urszula Śleszyńska
Już w najbliższą sobotę, 18 maja, będzie można odwiedzić nocą muzea, ale nie tylko. Zapraszają również galerie sztuki, czy placówki kultury, uniwersytety a nawet... komenda policji! O miejskich atrakcjach, podczas wtorkowej (14.05) konferencji prasowej w Muzeum Wojska opowiedzieli m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz przedstawiciele miejskich instytucji kultury.

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 18 maja. W białostockie obchody nocnego święta muzealników włączyły się m.in.: miejskie i wojewódzkie instytucje kultury, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, a nawet... podlascy policjanci. Atrakcji na pewno nie zabraknie, bo i program tegorocznej Nocy Muzeów jest bogaty.

Chyba właściwszą nazwą byłaby noc kultury, nie tylko muzeów - zapewnił prezydent Tadeusz Truskolaski. - W tym roku zgłosiło się aż 20 różnego rodzaju jednostek. Białostoczanie bardzo tę imprezę lubią, widać kolejki przed placówkami biorącymi udział w Nocy Muzeów. Oczywiście największym zainteresowaniem będą się zapewne cieszyły instytucje kultury, ale w świętowanie włączył się też na przykład zespół szkół budowlanych czy też Uniwersytet Medyczny. Zapraszamy, to będzie niedługa noc, ale za to bardzo barwna.

Prezydent dodał, że jeżeli białostoczanie czegoś oczekują, jeżeli potwierdzają swoją aprobatę nogami - chodząc na różne wydarzenia w ramach Nocy Muzeów - to taką imprezę jak najbardziej trzeba organizować.

Z ciekawszych wydarzeń podczas tegorocznej edycji imprezy warto wymienić chociażby: zwiedzanie Piwnicy Lalek w Białostockim Teatrze Lalek przy ul. Kalinowskiego 1 (w godz. 18.30-21.30), oprowadzanie autorskie po wystawie Bebok Karoliny Jąderko (godz. 19 i 22, Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5), spacer rowerowy z Łukaszem Makowskim Szlakiem historii (godz. 17, Muzeum Wojska, ul. Kilińskiego 7), pokazy grup rekonstrukcji historycznej Dezerter, odtwarzającej sylwetki żołnierzy z okresu 20-lecia międzywojennego (godz. 17-23, Park Militarny, ul. Węglowa 3), możliwość zobaczenia mechanizmu XVIII-wiecznego zegara (godz. 18-23, Brama Wielka i Pawilony na Dziedzińcu Wstępnym Pałacu Branickich, ul. Kilińskiego 1).

"Bebok" to wystawa trochę z pogranicza horroru - zapewnia Jolanta Szczygieł Rogowska, dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich. - Z pogranicza jawy i snu, trochę w klimacie "Miasteczka Twin Peaks" czy "Stranger things". Mówię oczywiście o wystawie znakomitej młodej dokumentalistki Karoliny Jąderko, opowiadająca o historii małego miasteczka, które żyje właśnie na pograniczu jawy czy nawet horroru. I funkcjonuje tam właśnie taki stwór Bebok. Każdy region na takiego swojego stwora brzydala, który straszy małe dzieci. Warto poznać tego. Gorąco zapraszam.

Ciekawie też prezentują się atrakcje zaproponowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku (ul. Sienkiewicza 65). Tam będzie można pozwiedzać budynek komendy w asyście policjantów, obejrzeć pokazy taktyki i techniki policyjnej oraz posłuchać występu policyjnego chóru.

Z kolei Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły (ul. Słonimska 47/1) zaprasza m.in. na zwiedzanie budynku szkoły z przewodnikiem, czy do udziału w grze terenowej na boisku szkolnym.

Pierwsza Noc Muzeów została zorganizowana w 1997 roku w Berlinie. Cztery lata później stała się imprezą powszechną, biorą w niej udział miasta z całej Europy. Co roku w maju muzea, galerie i instytucje kultury zapraszają na bezpłatne, nocne zwiedzanie.

Program Nocy Muzeów w placówkach Muzeum Podlaskiego

RATUSZ w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

 • godz. 18-24 – Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych

GALERIA MALARSTWA POLSKIEGO
Przegląd dziejów malarstwa od II poł. XVII do 2 poł. XIX wieku, ilustrowany pracami Marcella Bacciarellego, Jana Chrzciciela Lampi, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego czy fascynującego Stanisława Ignacego Witkiewicza.

LEON WYCZÓŁKOWSKI. WIECZNY ZACHWYT
Niezwykła ekspozycja prezentująca około 150 prac: obrazy, grafiki oraz rysunki Leona Wyczółkowskiego z kolekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

NA KRAŃCACH… TOŻSAMOŚĆ MIEJSCA
Wystawa Małgorzaty Wróbel-Kruczenkow
Niektóre obrazy artystki wywołują nostalgię, inne silne emocje. Technika impasto nadaje jej pracom dynamiki i ekspresji, a jednocześnie pozwala zachować pewną tajemniczość. Malarka nawiązuje do tradycji polskiej i światowej sztuki XX wieku, ale nie naśladuje jej bezkrytycznie. Znajdujemy tu echa Jana Cybisa czy Tatarczyka, ale także Pollocka, Rothko i de Kooninga.

 • godz. 18-24 – Łąka Wyczóła

Otwarte warsztaty dla wszystkich miłośników sztuki i twórców, podczas których stworzymy wspólne dzieło, inspirując się pracami Leona Wyczółkowskiego

MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

 • godz. 18-22 – Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych

 • godz. 18 – wernisaż wystawy „Baśnie Słowian”

Ekspozycja przedstawia fotografie Sławomira Wilczyńskiego, który tworzy pod pseudonimem „Wilczym Okiem”. Inspiracją artysty są słowiańskie baśnie oraz dawne wierzenia.
Wernisaż otworzy gawęda Sławomira Wilczyńskiego o czasach wczesnego średniowiecza oraz pokaz bractwa historycznego Winland. Podczas prezentacji grupy rekonstrukcyjnej usłyszymy charakterystyczny słowiański śpiew opowiadający o tych czasach. Ponadto podczas wernisażu Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego odwiedzą postacie ze zdjęć prezentowanych na wystawie.

 • godz. 20 – Oprowadzanie po wystawie stałej Alfons Karny. Opus vitae

Wystawa stała Alfons Karny. Opus vitae przedstawia życie i dorobek twórczy jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy XX wieku. Możemy tu podziwiać między innymi Galerię Wielkich Polaków, kolekcję masek pośmiertnych czy słynną rzeźbę Skakanka. Zobaczymy również meble, obrazy, monety i archiwalia ilustrujące biografię artysty.

MUZEUM HISTORYCZNE w Białymstoku, ul. Warszawska 37

 • godz. 18.-24 – Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych

Podczas Nocy Muzeów można będzie poznać Białystok w okresie jego największego rozkwitu. Obejrzymy widowisko multimedialne Wersal Północy wśród dźwięków i świateł na makiecie barokowego Białegostoku. Potem przeniesiemy się w czasie do XX wieku i zwiedzimy ekspozycję W białostockiej kamienicy, by zobaczyć, jak na początku tego stulecia mieszkali bogaci białostoczanie. Obejrzymy też makietę słynnego Hotelu „Ritz”, którego na próżno szukać na współczesnych planach miasta.

W BIAŁOSTOCKIEJ KAMIENICY
Ekspozycja odtwarzająca wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX/XX w.

ODZYSKANA HISTORIA. HOTEL RITZ
Makieta legendarnego, niegdyś najświetniejszego hotelu w mieście.

BIAŁYSTOK – MAKIETA BAROKOWEGO MIASTA
Widowisko multimedialne Wersal Północy wśród dźwięków i świateł. Prezentacje będą odbywać się co pół godziny od godz. 18.00.

OPÓR 1863. PODLASIE W POWSTANIU STYCZNIOWYM
Wystawa powstała z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Prezentuje udział mieszkańców Podlasia w zrywie niepodległościowym.

 • godz. 18-19 – Spotkanie Klubu Młodego Historyka

Podczas Nocy Muzeów podsumujemy wszystkie spotkania Klubu Młodego Historyka. Obejrzymy pokaz zdjęć, by przypomnieć sobie nasze wspólne przygody i będziemy snuć plany na przyszłość. W uroczystej atmosferze uczestnicy Klubu Młodego Historyka otrzymają certyfikaty. Na spotkanie zapraszamy Klubowiczów oraz ich bliskich.

 • godz. 19-22 – Zagraj z Powstaniem!

Otwieramy drzwi do muzealnej sali gier! Odkryj wyjątkowe gry towarzyszące wystawie przygotowanej z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W naszej sali gier znajdziecie również łamigłówki dotyczące innych wstaw, które prezentowane są w Muzeum Historycznym. Kto podejmie to wyzwanie? Startujemy o 19.00. Czekamy na Was!

MUZEUM WNĘTRZ PAŁACOWYCH W CHOROSZCZY, ul. Pałacowa 2

 • godz. 18-22 – Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych

 • godz. 18 – wernisaż wystawy Mateusza Karolczuka Theatrum od maryonetków

Siedemnaste i osiemnaste stulecie to złoty okres w rozwoju sztuk scenicznych w ramach magnackiego i królewskiego mecenatu. Oprócz spektakularnych spektakli muzycznych czy występów baletowych ciekawym zjawiskiem były przedstawienia teatru marionetkowego. Autorski projekt Mateusza Karolczuka jest próbą twórczej reinterpretacji założeń salonowego teatru marionetkowego istniejącego w XVIII wieku w murach białostockiego pałacu Branickich. O lalkowych zamiłowaniach hetmanostwa wiemy niewiele, a wzmianki o jego istnieniu znamy jedynie z kart archiwalnych dokumentów. Inwentarz dóbr pałacowych z 1772 roku wskazuje na istnienie Theatrum od Maryonetków wraz z 22 lalkami w jednej z pałacowych garderób.

 • godz. 20 – spacer z przewodnikiem po zabytkowym parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Grupa wyrusza spod budynku Muzeum.

MUZEUM IKON W SUPRAŚLU, ul. Klasztorna 1

 • godz. 18–24 – Zwiedzanie wystaw stałych

Zbiory Muzeum Ikon w Supraślu należą do największych w Polsce kolekcji sztuki cerkiewnej datowanej od XVI do XX wieku. Tworzy je ponad tysiąc sześćset różnorodnych zabytków: fresków, ikon na desce oraz wizerunków i krzyży wykonanych w technikach metaloplastycznych. Tematem przewodnim Nocy Muzeów są najcenniejsze w zbiorach placówki relikty XVI-wiecznej polichromii z cerkwi Zwiastowania NMP w monasterze supraskim.

 • godz. 19 - rodzinne warsztaty Malarze fresków. Działania plastyczne na wielkim formacie inspirowane freskami supraskimi. Na zakończenie wspólnie ułożymy puzzle na ekspozycji Muzeum Ikon w Supraślu. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: tel. 509 336 829.

 • godz. 22.30 – Freski supraskie – konteksty historyczne i artystyczne – spotkanie na ekspozycji w nowo zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej. Liczba miejsc ograniczona, zapisy: tel. 509 336 829.

MUZEUM W TYKOCINIE, ul. Kozia 2

 • godz. 18-24 – Zwiedzanie indywidualne oraz zwiedzanie grupowe z przewodnikiem Wielkiej Synagogi i wystawy Tykocin w nurcie historii
 • godz. 19 – wernisaż wystawy Chasydzki szlak w obiektywie Joanny Sidorowicz - Wystawa eksponowana w babińcach Wielkiej Synagogi to ponad 60 fotografii Joanny Sidorowicz ukazujących pielgrzymki Chasydów do miejsc, gdzie zostali pochowani ich przodkowie, cadykowie, do miejsc ich korzeni, takich jak Lelów, Leżajsk, Radomsko, Nowy Sącz…
 • godz. 20.30 – koncert NIGUNIM - Podczas Nocy Muzeów w Wielkiej Synagodze odbędzie się koncert w ramach Festiwalu Muzyki Żydowskiej im. Rywki Tiktiner. Wystąpią Maria Sławek – skrzypce oraz Łukasz Chrzęszczyk – fortepian. Wydarzeniem towarzyszącym będzie promocja płyty TIKTIN nagranej w październiku 2023 w Wielkiej Synagodze w Tykocinie.

MUZEUM OBOJGA NARODÓW W BIELSKU PODLASKIM, Ratusz, ul. Mickiewicza 45

 • godz. 18–24 – Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych

 • godz. 18 – wernisaż wystawy Maria, Matka Chrystusa w ikonach. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu - Polską kulturę religijną ukształtowała różnorodność form kultu maryjnego, przekraczająca granice etniczne, wyznaniowe i środowiskowe. Pierwsze objawienie Matki Bożej w Polsce datowane jest na 1198 rok. Od tego momentu przybywało cudownych bądź szczególnie czczonych wizerunków maryjnych. Ideą wystawy jest ukazanie ikonografii najbardziej znanych wizerunków maryjnych pochodzących ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu. Prezentowane w przestrzeni ekspozycyjnej bielskiego ratusza – z podziałem na rodzaj poszczególnych przedstawień, odniesieniem do nazewnictwa, historii oraz ikonografii – ukazują tradycję i duchowość nieodłącznie związane z żywym kultem maryjnym. Podczas wernisażu po wystawie oprowadzą nas kuratorki.

 • godz. 19.30 – wernisaż wystawy Bielsk Podlaski i okolice w rysunkach, lata 80. XX wieku- Ekspozycja prac Krzysztofa i Jakuba Jezierskich.

 • godz. 20.30 – warsztaty pisania ikon dla dzieci Moja ikona. Zapisy przyjmowane są do 16 maja, tel. 509 336 841.

 • godz. 21 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie Maria, Matka Chrystusa w ikonach. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu

 • godz. 22.30 – oprowadzanie po wystawach Józef Charyton (1909–1975). Podlaskie pejzaże i sceny rodzajowe. W 115. rocznicę śmierci artysty oraz Przyszedł znachor do apteki. Ziołolecznictwo i aptekarstwo na Podlasiu

MUZEUM FOTOGRAFII WIKTORA WOŁKOWA W TUROŚNI KOŚCIELNEJ, ul. Lipowa 4

 • godz. 18–24 – Zwiedzanie wystaw stałych z przewodnikiem - Podczas tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy w „podróż” do świata fotografii „z duszą” w Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa. Siedzibą muzeum jest zabytkowy późnobarokowy pawilon – zwany dworem myśliwskim – pięknie położony w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego.

CAŁY KOSMOS WOŁKOWA
W wydzielonej przestrzeni imitującej ciemnię fotograficzną widza otacza „cały kosmos Wołkowa”. Obejrzymy tu prezentację fotografii – nasyconych emocjami oraz dźwiękami muzyki i natury, niejako oddzielonych od świata zewnętrznego.

PEJZAŻ
Wokół ciemni rozmieszczona została ekspozycja 28 czarno-białych ujęć krajobrazu Podlasia z pierwszego okresu twórczości Wiktora Wołkowa.

SŁOŃCE
Przestrzeń Słońca przedstawia kolejny etapu twórczości Wiktora Wołkowa, czyli zdjęcia kolorowe. Prezentujemy oryginalne fotografie sygnowane podpisem artysty.

POTRAWKA Z ZAJĄCA
Archiwalna wystawa Wiktora Wołkowa zatytułowana Potrawka z zająca prezentowana jest w nowej aranżacji – w formie monumentalnego „obrazu”, w którym znalazło się 55 fotografii. Dynamiczna konstrukcja pozwala na obracanie zdjęć i tworzenie dowolnych sekwencji „ruchu” zająca.

WARSZTAT FOTOGRAFA NATURY
Na ekspozycji zobaczymy oryginalny sprzęt fotograficzny, na którym pracował Wiktor Wołkow oraz poświęconą artyście część biograficzną.

Noc Muzeów w Muzeum Wojska

W Noc Muzeów Muzeum Wojska pracuje od godziny 17 do północy, w siedzibie głównej Muzeum Wojska w Białymstoku (ul. Kilińskiego 7), Parku Militarnym (ul. Węglowa 3A) oraz budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (ul. Lipowa 51).

Program wydarzeń:

Muzeum Wojska w Białymstoku (ul. Kilińskiego 7)

 • godz. 17-24 Zwiedzanie ekspozycji stałych i wystaw czasowych (ostatnie wejście o 23.30)
 • godz. 17-18.30 Spacer rowerowy „Szlakiem historii”
 • godz. 17-22 Prezentacja ciężkiego sprzętu wojskowego 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego
 • godz. 20-21 Pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Batalista”, odtwarzającej sylwetki żołnierzy okresu międzywojennego

O godz. 18 i 20 z Placu im. Jana Pawła II odjeżdża bezpłatny transport autobusowy na ul. Węglową.

Park Militarny (ul. Węglowa 3A)

 • godz. 17-24 Zwiedzanie ekspozycji stałej (ostatnie wejście o 23.30)
 • godz. 17-24 Pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Batalista”, odtwarzającej sylwetki żołnierzy okresu międzywojennego
 • godz. 17-24 Stoisko edukacyjne dla najmłodszych zwiedzających
 • godz. 17-22 Prezentacja ciężkiego sprzętu Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
 • godz. 17-22 stanowiska gastronomiczne
 • godz. 17-20 stanowiska Związku Harcerstwa Polskiego, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, Państwowej Straży Pożarnej, Lasów Państwowych oraz Policji (z możliwością znakowania rowerów)

O godz. 18.30 i 20.30 z ulicy Węglowej 3A, odjeżdża bezpłatny transport autobusowy na ul. Kilińskiego.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (ul. Lipowa 51)

 • godz. 18-24 „Noc w schronie” – wydarzenie towarzyszące, pracownicy RDLP i Muzeum Wojska w Białymstoku oprowadzają po schronie przeciwlotniczym w piwnicy budynku.

Partnerzy wydarzenia: 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, WZZ Podlasie, WCR w Białymstoku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych

Program Nocy Muzeów w Galerii Arsenał:
od godz. 18 do 24, ul. A. Mickiewicza 2, wstęp bezpłatny
W programie:

 • godz. 18 Otwarcie
 • godz. 18 - 24 - „Aaaa…symetria. Stwórzmy razem mural” – otwarte działanie warsztatowe - uczestnicy wykonają abstrakcyjny geometryczny mural zainspirowany pracą z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku. Przyjdźcie i przekonajcie się którą. Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, do zabawy kształtem i kolorem. W działaniu można wziąć udział w dowolnym momencie. To w Sali edukacyjnej Placu Zabaw Arsenał (bez zapisów)
 • godz. 18 - 21 „Wydrukujmy razem” – linoryt z artystkami z Ukrainy - Artystki z Ukrainy - Eva Alvor, Natalia Kurnosova, Viktoria Teletien - przebywające na rezydencji w Białymstoku w ramach programu „Strong Together”* zaoferują przygotowane przez siebie matryce linorytnicze do druku na papierze – to propozycja dla tych widzów, którzy się spieszą, ale chcą mieć pamiątkę z Nocy Muzeów. Rezydentki przeprowadzą także warsztaty z szybkiego linorytu dla tych, którzy mają więcej czasu i chcą wykonać odbitkę z samodzielnie zaprojektowanej i własnoręcznie wykonanej matrycy.
 • godz. 18.30 - 19.30 - Oprowadzenie po aktualnych wystawach:
  - „Gideon Horváth. The Whispering Hole” – Katarzyna Różniak-Szabelska
  - „Ivan Svitlychnyi. Maybe We Can Have Fun Together” – Eliza Urwanowicz-Rojecka
 • godz. 22 - 24 Dtekk DJ set

Program Nocy Muzeów z IPN w Białymstoku (ul. Warsztatowa 1A)
godz. 18 – 24, Temat przewodni: „Historia Starosielc"

 • godz. 18 - Prelekcja – wykład nt.: STAROSIELCE wczoraj i dziś – zarys historii – Paweł Olszyński licencjonowany przewodnik PTTK (duża sala konferencyjna)
 • godz. 18.30 - Starosielce w dokumentach z zasobu Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej – prezentacja dokumentów i ich omówienie – Katarzyna Olszyńska – starszy kustosz archiwalny OA w Białymstoku (duża sala konferencyjna)
 • godz. 19.20 - Spacer historyczny z przewodnikiem po Starosielcach - Rozpocznie się na pętli autobusowej przystanku Starosielce PKP, ul. Szkolna (autobusy linii 8 i 12) – po drugiej stronie kładki od siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

W programie ponadto od godz. 18 do 24:
- Zwiedzanie magazynów Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej
- Prezentacja baz archiwalnych
- Prezentacja projektu: Archiwum Pełne Pamięci
- Możliwość złożenia wniosku o udostępnienie dokumentacji
- Stoisko edukacyjne z elementami archeologii Biura Poszukiwań i Identyfikacji
- Stoisko z grami planszowymi
- Ekspozycja modeli samolotów z II wojny światowej
- Warsztaty edukacyjne dla dzieci „Zwierzęca Brygada”.

Program Nocy Muzeów w Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19), godz. 17-24
WYSTAWY:

 • godz. 17–24 Będę robił zdjęcia, jak domy burzą, jak bloki budują
 • godz. 17-24 warsztaty Ten pan tu nie stał – zabawa w kolaż
 • godz. 18 spotkanie z bohaterem wystawy Cezarym Maksimowiczem
 • godz. 17–24 nie-do-mówienia – Krzysztof Olszewski
 • godz. 19.30 warsztaty rodzinne Abstra(c)hować - obowiązują zapisy tel. 856767367
 • godz. 17–24 Obiekty wybrane – Jerzy Sadowski
 • godz. 20.30 spotkanie z autorem, poprowadzi Grzegorz Jarmocewicz
 • godz. 17–24 Białystok młodego Zamenhofa
 • godz. 19 zwiedzanie z przewodnikiem
 • godz. 21.30 zwiedzanie z przewodnikiem
 • godz. 17–24 Zamenhof, Kraków i esperantyści na szklanych płytkach sprzed wieku

DLA NAJMŁODSZYCH:

 • godz. 17-24 Sala Gier i Zabaw – przestrzeń twórczej zabawy
 • godz. 17-24 Bojary z domem pachnącym chlebem – działania z klockami Lego – strefa dziecka 4+
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny