W tym roku mottem przewodnim akcji są globalne zmiany środowiska. To bardzo aktualny i ważny problem, na który chcemy spojrzeć w skali mikro i makro. Naszym celem jest podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej uczestników Nocy Biologów – zapowiada dr hab. Ada Wróblewska, prof. UwB, prodziekan Wydziału Biologii.
W programie: zwiedzanie wystawy akwarystycznej połączone z rozmową o zagrożeniach dla ekosystemów wodnych wynikających z działalności człowieka, warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się co dzieje się z drzewami podczas suszy i gdzie zwierzęta leśne znajdują schronienie, gdy drzewa wymierają.
Będzie można zobaczyć DNA, nauczyć się zdejmować odciski palców czy obejrzeć pod binokularem dzikie i zmutowane muszki owocowe a nawet dotknąć włochatych pająków lub węży. Zaplanowano także ciekawe wykłady, np. o działaniu ludzkiego mózgu, jakuckiej tajdze, nietoperzach, ale też o katastrofach nuklearnych i ich wpływie na środowisko, niezwykłym świecie wrażliwych na zmiany klimatu płazów czy o segregowaniu odpadów.
Wstęp na wydarzenia bezpłatny. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.nocbiologow.pl.
Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął nowy rok akademicki 2019...
Tu oglądasz: Noc biologów 2019 - zapowiedź i zaproszenie