Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niemal setka chętnych na pięć wolnych miejsc. W Bianorze ruszył „Program Student”

Redakcja
99 osób złożyło dokumenty aplikacyjne na płatne praktyki w ramach „Programu Student” w białostockim Bianorze.

Do programu mogli zgłaszać się studenci ostatnich roczników oraz absolwenci, którzy ukończyli studia w ciągu minionego roku. Jednym z podstawowych kryteriów zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, która stanowiła drugi etap rekrutacji, była znajomość języka angielskiego. I to – zdaniem Aleksandry Pawlak, koordynatora projektu w Bianorze - było największym problemem aplikujących młodych inżynierów. - Z uwagi na międzynarodowy charakter działalności naszej firmy, podstawowym językiem, którego używamy podczas wykonywania swoich zawodowych obowiązków, jest obok polskiego angielski. Nawet zwracające uwagę CV, w przypadku problemów z angielskim, to było za mało, aby przekonać komisję. 

Zobacz też: Bianor ruszył w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Wybrana piątka, to według przedstawicielki firmy najlepsi, którzy - poza spełnieniem wspomnianych warunków - mogli pochwalić się dodatkową aktywnością zdobytą podczas studiów -np. działalnością w kołach naukowych, praktykami ale też szczególną pasją. W tym gronie znalazła się jedna kobieta, która też  jako jedyna w tym grodnie, odebrała już dyplom. Iwona – absolwentka ochrony środowiska, mówi, że jej cel to praca w dziale kontroli jakości Bianoru.  Pozostali stażyści to głównie studenci 5. roku Politechniki Białostockiej, ale nie wszyscy.

Konrad, który  jest na 4. roku, aby dostać się do Bianoru, wykazał się dużą determinacją. - Wybrałem staż w Bianorze, mimo tego, że otrzymałem niemal w tym samym czasie dwie inne propozycje pracy - mówi. - Chcę zdobywać jednak doświadczenie zawodowe i konkretne umiejętności praktyczne w tym miejscu i teraz, podczas studiów.

Studenci zgodnie przyznają, że wśród ich rówieśników dominuje opinia, że lokalny rynek pracy nie ma wiele do zaoferowania absolwentom. - Uważają, że nie ma tu perspektyw, więc nie ma sensu nawet szukać. Trzeba skończyć studia i wyruszać zagranicę. A wystarczy dobrze się rozejrzeć, aby znaleźć ciekawe propozycje - mówi  Kamil, student 5. roku elektrotechniki PB.

To kolejna edycja Programu Student.  Rok temu wpłynęło o połowę mniej zgłoszeń.

Wszyscy ubiegłoroczni stażyści zostali zatrudnieni w firmie i pracują w niej do dziś. Rozpoczynający właśnie staż młodzi ludzie nie ukrywają, że liczą na powtórzenie sukcesu swoich starszych kolegów.

W ciągu czteromiesięcznego programu, stażyści zrealizują sześć, trzytygodniowych etapów. Podczas każdego z nich odwiedzą kolejne działy: produkcję, planowanie produkcji, process improvement, zakupy, jakość i montaż. Każdy z nich zakończy się rozmową oceniającą. O zatrudnieniu zadecyduje Indywidualna Ocena Końcowa. 

****

Bianor od 2012 r. dziala w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma dostarcza produkty z tworzyw sztucznych dla wielu branż, jej klientami są międzynarodowe koncerny, takie jak Philips, Brita, Makita czy Zelmer. 

Zobacz też: Bianor urósł w podstrefie Białystok SSSE. Wzrośnie też zatrudnienie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny