Niedziele handlowe w październiku 2018. Sprawdź, jak będą czynne sklepy 14 października - czy jest to niedziela handlowa, czy może sklepy będą zamknięte? Warto zerknąć w kalendarz niedziel handlowych i nie zdziwić podczas niedzielnej wizyty na zakupach.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Czy 14 października jest niedzielą handlową? Sklepy czynne 14 października [14.10]

Kalendarz niedziel handlowych na 2018 rok to przydatne narzędzie, gdy nie wiemy, czy nadchodząca niedziela będzie handlową. Warto w niego zerknąć, jeżeli nie pamiętamy. Czy zatem 14 października sklepy będą czynne czy zamknięte?

Niedziele handlowe w październiku 2018. Jak czynne sklepy 14 października? Czy 14.10 jest niedzielą handlową? [Kalendarz]

Czy 14 października jest niedzielą handlową? Mamy złą informację dla osób, które planowały w ten dzień zakupy. Zgodnie z kalendarzem, w niedzielę 14 października obowiązywać będzie zakaz handlu. Czynne będą tylko niektóre sklepy, a także m.in. stacje benzynowe, kwiaciarnie, punkty gastronomiczne czy apteki.

CZYTAJ TEŻ: Niedziele handlowe i bez handlu. Kiedy w październiku sklepy otwarte, a w które niedziele sklepy są zamknięte [lista, terminy: 12.10.2018]

Gdzie zrobić zakupy 14 października, skoro nie jest to niedziela handlowa? Zakaz handlu nie oznacza, że będziemy od nich całkowicie odcięci. Większość sklepów będzie jednak zamknięta, o ile inaczej nie postanowi właściciel. Na pewno nieczynne będą natomiast m.in. galerie handlowe.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Czy 14 października to niedziela handlowa? Sklepy czynne 14.10

14 października zakupy zrobimy m.in. w sklepach osiedlowych, aptekach, punktach gastronomicznych, restauracjach, kwiaciarniach czy piekarniach. W przypadku małych sklepów warunkiem jest, że za ladą stać musi właściciel lub osoba zatrudniona na umowę o pracę. Zamknięte 14 października będą natomiast Auchan, Carrefour, Biedronka, Tesco czy Kaufland.

Zakaz handlu w niedzielę zostanie zlikwidowany? Tego chce PO: "Kaczyński nie będzie mówić, co mamy robić"

Niedziele handlowe w październiku 2018. Ustawa o zakazie handlu

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje wysokie kary za nieprzestrzeganie przepisów. Właściciel sklepu, który powierza w taki dzień pracę zatrudnionym osobom może zapłacić do 100 000 zł kary. W październiku 2019 r. wypadają cztery niedziele. Zgodnie z przepisami pierwsza i ostatnia jest handlowa, w pozostałe obowiązuje zakaz prowadzenia sprzedaży. Jest jednak lista sklepów, które taką sprzedaż mogą prowadzić (nie chodzi tylko o punkty, w których za ladą staje sam właściciel.

Niedziele handlowe październik 2018. Jak czynne sklepy 14.10? Czy 14 października jest niedzielą handlową?

W październiku 2018 roku sklepy będą otwarte w:

  • niedzielę, 7 października
  • niedzielę, 28 października

To oznacza, że w niedziele: 14 października i 21 października obowiązuje zakaz handlu.

BKM. Nowe bilety w Białymstoku. Przejazd za 2 zł