Niebywała gratka dla melomanów. Bezpłatny koncert patriotyczny już w środę

Materiał informacyjny Inny Wymiar Agencja Interaktywna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Wstęp na koncert jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Już w najbliższą środę (25.08.2021 r.) o godzinie 20:00, w Kościele parafii p. św. Józefa w Wilnie, ul. Tolminkiemio 4 odbędzie się koncert symfoniczny „KONCERT MUZYKI POLSKIEJ”.

Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentuje 30-osobowa Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego. Koncert charakteryzować się będzie najwyższym stopniem wykonawstwa. Oprócz doznań intelektualno-muzycznych, Koncert będzie miał dodatkową wartość – głęboki przekaz patriotyczny.

Wystarczy spojrzeć na pełen repertuar:
I.J. Paderewski – Suita G -dur
M. Karłowicz – Serenada op.2
W. Lutosławski – Uwertura smyczkowa
W. Kilar - Orawa
R. Twardowski – Koncert staropolski

A wszystko pod batutą Michała Dworzyńskiego.

Koncert jest przygotowywany nie tylko dla Polonii mieszkającej na Litwie, ale również wszystkich melomanów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że koncert jest w pełni bezpłatny.

W Wilnie mamy zaszczyt już po raz drugi organizować niezwykły spektakl muzyczny – tłumaczy Maciej Lisowski, dyrektor Fundacji Lex Nostra. - Koncert zorganizowany w 2019 roku GLORIA POLONICA realizowany pod honorowym patronatem Marszałka Seniora Sejmu RP Kornela Morawieckiego był wydarzeniem niezwykle emocjonującym. Mamy nadzieję, że i w tym roku, pomimo znacznych ograniczeń wynikających m.in. z powodu pandemii koronawirusa, wydarzenie odniesie sukces i odbije się szerokim echem. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają muzykę symfoniczną.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacji Promocji Mediacji i Edukacji Prawnej LEX NOSTRA. Partnerem wydarzenia jest Fundacja "Kultura Wilna" oraz „Fundacja PZU”.

Koncert otworzy i poprowadzi polski dziennikarz – Karol Wasilewski.

Koncert dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty".

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Materiał oryginalny: Niebywała gratka dla melomanów. Bezpłatny koncert patriotyczny już w środę - Polska Times

Dodaj ogłoszenie