Niebezpieczne drogi w weekend. Nietrzeźwi kierowcy złapani...

  Niebezpieczne drogi w weekend. Nietrzeźwi kierowcy złapani podczas kontroli drogowej

  agada

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Niebezpieczne drogi w weekend. Nietrzeźwi kierowcy złapani podczas kontroli drogowej

  ©Policja Podlaska

  Nietrzeźwi kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie na drogach. Wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy i wsiada za kierownicę. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.
  Niebezpieczne drogi w weekend. Nietrzeźwi kierowcy złapani podczas kontroli drogowej

  ©Policja Podlaska

  W miniony weekend nie brakowało nietrzeźwych kierowców na drogach w regionie. Przekonała się o tym m.im. białostocka policja. Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę około godziny 4.30 na ulicy Ogrodowej w Dobrzyniewie Dużym. Kontroli został poddany 29-letni kierowca opla. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mieszkaniec gminy Dobrzyniewo Duże nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.


  Czytaj też: Bronka. Wypadek motocyklisty i zniknięcie motocykla

  Jeszcze tego samego dnia z ruchu został wyeliminowany 47-letni kierowca traktora. Policja zatrzymała nietrzeźwego mężczyznę w miejscowości Saniki. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Tykocin miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  Z nietrzeźwymi kierowcami zmagała się także suwalska policja. Podczas kontroli drogowej zatrzymała trzech nietrzeźwych. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu w sobotę, w nocy, na ulicy Dwernickiego. Mundurowi zauważyli audi, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 20-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

  W sobotę nad ranem, około godziny 4.30, z ruchu został wyeliminowany 22-letni mieszkaniec gminy Suwałki. Prowadził daewoo mając promil alkoholu w organizmie. Trzeci z zatrzymanych kierowców to 35-letni suwalczanin, który uczestniczył w kolizji drogowej w Gawrych Rudzie w sobotę około godziny 16.00. Miał w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że ma on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

  Dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.  Białystok. Wypadek autobusu na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego z Chełmońskiego
  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY