Nie wykorzystali rzutu karnego, ale i tak wywieźli z Białegostoku trzy punkty (zdjęcia)

Piłkarze Włókniarza Białystok (zielone stroje) nie sprostali KS Michałowo
Piłkarze Włókniarza Białystok (zielone stroje) nie sprostali KS Michałowo Fot. Wojciech Oksztol
IV liga piłkarska: Włókniarz - Michałowo 1:2, Pomorzanka - Hetman T. 2:1, Rudnia - Cresovia 1:1, Dąb - Sparta 2:0, Gryf - Puszcza 2:4

Nie zwalnia tempa Dąb Dąbrowa Białostocka, który pewnie zmierza do III ligi. Podopieczni Mirosława Tokajuka zwyciężyli Spartę Augustów 2:0 i powiększyli dystans nad resztą stawki do sześciu punktów.

- Wygraliśmy zasłużenie i gdyby nie szwankowała skuteczność, wynik mógłby być wyższy - ocenia trener Dębu.

Piłkarzom z Augustowa nie udawało się nic na boisku, więc postanowili pomóc im kibice, których do Dąbrowy Białostockiej przyjechało około 40. Grupa szalikowców Sparty doprowadziła do przerwania meczu w drugiej połowie.

- Nie byliśmy przygotowani na takie zachowanie, ale na szczęście policja zaprowadziła porządek w kilka minut - opisuje Tokajuk.

Szansę na pozycję wicelidera zmarnowała Rudnia Zabłudów, która tylko zremisowała u siebie z Cresovią Siemiatycze 1:1.

- Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, ale po błędzie jednego z naszych obrońców był rzut karny dla rywali i musieliśmy gonić wynik - mówi trener Rudni Grzegorz Pieczywek.

Grający szkoleniowiec sam przyczynił się do odrobienia strat i tuż po przerwie strzałem z woleja z 16 metrów doprowadził do remisu.

- Rywale chcieli nas zaskoczyć i zaraz po wznowieniu gry poszli do przodu. Przerwaliśmy ich akcję i poszła kontra, którą zakończyłem celnym strzałem - tłumaczy Pieczywek.

Drugą wiosenną porażkę zanotował Włókniarz Białystok, który przegrał u siebie z KS Michałowo 1:2. Warto dodać, że w tym meczu sędzia podyktował aż trzy rzuty karne, z których wykorzystano dwa.

Najpierw jedenastkę dla gospodarzy na gola zamienił Michał Poduch, a przed przerwą w taki sam sposób do wyrównania doprowadził Dariusz Gołdowski. Ten sam zawodnik mógł w drugiej połowie wyprowadzić gości na prowadzenie, lecz jego strzał z 11 metrów obronił golkiper Włókniarza. Zwycięstwo ekipie z Michałowa zapewnił w 81. minucie Radosław Klepacki.

- Rywale byli lepsi i wygrali zasłużenie - podsumowuje Artur Dakowicz, trener białostoczan.

Wyniki 19. kolejki

Włókniarz Białystok - KS Michałowo 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Poduch (24-karny), 1:1 - Gołdowski (42-karny), 1:2 - Klepacki (81).

Gryf Gródek - Puszcza Hajnówka 2:4 (1:3). Bramki: 0:1 - Kicel (10), 0:2 - Siemieniuk (18), 1:2 - S. Kozłowski (39), 1:3 - Siemieniuk (41), 1:4 - Siemieniuk (67), 2:4 - S. Kozłowski (77).

Rudnia Zabłudów - Cresovia Siemiatycze 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Niewiarowski (30-karny), 1:1 - Pieczywek (46).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Sparta Augustów 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Golak (45), P. Bondziul (51).

Pomorzanka Sejny - Hetman Tykocin 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Macianis (9), 2:0 - Kuklewicz (21), 2:1 - Wójcik (69).

Wcześniej grali: Piast Białystok - Kolejarz Czeremcha 2:0, Hetman Białystok - Znicz Suraż 3:1.

Mecz: Wissa Szczuczyn - ŁKS Łomża zostanie rozegrany 5 maja.