Nie płać za prąd! Dotacje i dofinansowania na instalację fotowoltaiczną od Vosti w woj. podlaskim

Materiał informacyjny Vosti
Według danych Eurostatu, w 2020 r. Polska była drugim krajem w Europie z największym wzrostem cen energii elektrycznej. W minionym roku polska rodzina zapłaciła średnio o 10% więcej za prąd niż w 2019 r. Niestety to nie koniec podwyżek – obowiązująca od stycznia 2021 r. opłata mocowa oraz konieczność dopłat za emisję CO2 sprawią, że tegoroczne rachunki będą jeszcze wyższe. Jak temu zaradzić?

Sposób na rosnące rachunki za prąd

Energia z własnej elektrowni słonecznej ma mnóstwo zalet. Nawet w kraju o takim nasłonecznieniu jak Polska, panele fotowoltaiczne pracują przez cały rok. Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, które pozwala obniżyć do minimum rachunki za prąd i być niezależnym od ciągłych wzrostów cen energii. Fotowoltaika to energia przyszłości – ekologiczna, wydajna i cicha. Dodatkowo, właściwie dobrana i zamontowana instalacja zwiększa wartość nieruchomości i pozwala zabezpieczyć się na przyszłość. Prawidłowo zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, wykonana z markowych komponentów wysokiej jakości, jest praktycznie bezobsługowa i bezawaryjna.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię ze słońca na prąd stały, a inwerter zamienia prąd stały na prąd zmienny, którego można używać w domu. Prąd, który nie zostanie wykorzystany w domu, jest wysyłany do sieci i gromadzi się na koncie u dostawcy energii, czekając na wykorzystanie w dogodnym momencie, w razie zapotrzebowania. Funkcjonowanie oraz efektywność przydomowej instalacji są stale monitorowane dzięki aplikacji np. na smartfonie. Pokazuje ona m.in. produkcję prądu, wykres mocy wyjściowej, a także temperaturę paneli.

vosti

Jak zdobyć fundusze na instalację fotowoltaiczną?

Decydując się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy. Vosti posiada sieć doradców na terenie całego kraju, którzy pomagają klientom przejść przez cały proces, od bezpłatnego audytu, przez instalację, po podłączenie do sieci i uzyskanie dofinansowania. Firma ma podpisane porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki któremu może składać wnioski w imieniu Klienta, w tym np. na dotacje z programu „Mój Prąd”. W ubiegłym roku dzięki programowi można było otrzymać zwrot do 50 proc. kosztów instalacji, przy maksymalnej kwocie dofinansowania 5000 zł.

Uruchomienie trzeciej edycji programu Mój Prąd planowane jest na 1 lipca 2021 r. Nabór będzie trwał do 22 grudnia 2021 r. z możliwością przedłużenia lub do wyczerpania alokacji środków. Dotowane będą mikroinstalacje fotowoltaiczne podłączone do sieci i wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby prosumenta, w przedziale mocy 2-10 kW. O dofinansowanie mogą starać się osoby, które założyły instalację fotowoltaiczną po 1 lutego 2020 r. Dlatego warto już teraz podjąć decyzję i skontaktować się z firmą, która oferuje pełne wsparcie na każdym etapie.

Warto również pamiętać, że w tym roku program ,,Mój Prąd” będzie obejmował także dodatkowe komponenty, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych, inteligentne systemy zarządzania energią w budynku czy magazyny energii – to ważna informacja dla tych, którzy myślą perspektywicznie.

Klienci, którzy oprócz dotacji chcieliby skorzystać z innych sposobów sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej mogą także sięgnąć po kredyt. Dzięki współpracy z największymi bankami, Vosti oferuje bardzo atrakcyjne warunki finansowania. Wszystko odbywa się na jasnych i klarownych zasadach, bez ukrytych kosztów. Co więcej, panele fotowoltaiczne można odliczyć także w rocznym zeznaniu podatkowym w ramach ulgi termomodernizacyjnej - maksymalna kwota do odliczenia to aż 53 000 zł.

vosti

Dla przezornych – ubezpieczenie fotowoltaiki

W ostatnim czasie Vosti we współpracy z UNIQUA wprowadziło usługę ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej. Dzięki niemu, właściciele przydomowej elektrowni słonecznej są zabezpieczeni przed skutkami uszkodzenia paneli np. w wyniku np. zalania, aktów wandalizmu czy innych wydarzeń losowych. Vosti oferuje wyjątkową 24-miesięczną ochronę ubezpieczeniową dla nowych klientów indywidualnych.

Skorzystaj z zalet fotowoltaiki i umów się na bezpłatny audyt już dziś!

vosti

Karol Pogonowski, Kierownik Oddziału Vosti Białystok
tel.: 500 611 611
e-mail: [email protected]

Wideo