Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nauczyciele Mądrzy Sercem. Białostoccy pedagodzy nagrodzeni [ZDJĘCIA]

krk
W środę, 12 października, zastępca prezydenta Rafał Rudnicki wręczył nagrodzonym statuetki i pamiątkowe dyplomy podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
W środę, 12 października, zastępca prezydenta Rafał Rudnicki wręczył nagrodzonym statuetki i pamiątkowe dyplomy podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. UM Białystok/Marcin Jakowiak
Czternastu pedagogów otrzymało wyróżnienia „Nauczyciel Mądry Sercem”. Wyróżnienia wręczono już po raz dziesiąty

Spośród 45 osób nominowanych wybrano 14 nauczycieli, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków, dla białostoczan. Osoby wyróżnione cechuje empatia i troska o dobro każdego człowieka, a także nieustanne poszukiwanie takich rozwiązań, które najlepiej służą rozwojowi dzieci i młodzieży, rodzinie i społeczności naszego miasta. Z inicjatywy białostockich pedagogów wyróżnienie otrzymał także zastępca prezydenta Adam Poliński, który do końca września 2016 roku nadzorował edukację.

W środę, 12 października, zastępca prezydenta Rafał Rudnicki wręczył nagrodzonym statuetki i pamiątkowe dyplomy podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się:

 • Małgorzata Fiłonowicz
 • Bożena Giedź
 • Halina Hapunik
 • Leszek Jawor
 • Leszek Kochanowski
 • Ewa Kosińska
 • Jerzy Kołłątaj
 • Ewa Królikowska
 • Lena Ławniczuk
 • Beata Miastkowska
 • Beata Mickiewicz
 • Emanuela Marianna Szefel
 • Dariusz Szehidewicz
 • Ewa Barbara Zaniewska

Czytaj też:Matura 2016. Tu najlepiej poszedł egzamin. Oto szkoły na 100 procent

– To właśnie tacy ludzie mają ogromny wpływ na wychowanie i rozwój młodego człowieka – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta odpowiedzialny za edukację. – Oby było ich jak najwięcej wokół nas.

Uroczystość wręczenia wyróżnień „Nauczyciel Mądry Sercem” zwieńczyło widowisko „Mocartiada na bis” w wykonaniu uczniów Wydziału Wokalnego i Rytmiki oraz Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych.

Zobacz też:Dyrektorzy szkół: jedni do zmiany, inni zostają

Po raz pierwszy statuetka „Nauczyciel Mądry Sercem” została przyznana przez Prezydenta Miasta Białegostoku w roku szkolnym 2007/2008. Tę prestiżową nagrodę otrzymują pedagodzy, którzy mądrze uczą i kierują swoimi wychowankami.

Środowe uroczystości w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyły się w ramach miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Białymstoku. Z okazji tego święta w czwartek, 13 października, w Auli Magna Pałacu Branickich zostaną wręczone nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku.

W poniedziałek w 17 miastach Polski odbyły się protesty Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko wprowadzenia nowej reformy w edukacji.W Białymstoku pikietujący zebrali się przed urzędem wojewódzkim.W proteście wzięli udział nauczyciele, rodzice, samorządowcy i uczniowie. Protestujący chcieli w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec chaosowi w reformie. Twierdzą, że reforma obniży poziom edukacji. Chcą, aby minister edukacji Anna Zalewska wycofała się z proponowanych zmian w systemie oświaty, która są zawarte w dwóch projektach ustaw.

ZNP Białystok. Nauczyciele protestowali przed urzędem wojewó...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny