ma
Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Paweł Skraba
Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w short tracku. Polka, która broni trofeum, w drugim starcie na tym dystansie podczas premierowych zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City została ukarana przez sędziów w półfinale i ostatecznie sklasyfikowana na dziesiątej pozycji. Dzień wcześniej na tym samym dystansie zajęła czwartą pozycję.

Tym razem na koronnym dystansie Maliszewskiej triumfowała Kanadyjka Kim Boutin, a skład finału A był niemal całkowicie inny, niż dzień wcześniej. Niemal, bo jedynym wspólnym punktem obu biegów była Włoszka Martina Valcepina, która w sobotę zwyciężyła, a w niedzielę, po dyskwalifikacji, została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Valcepina jest liderką Pucharu Świata na tym dystansie z dorobkiem ponad 15 tysięcy punktów. Włoszka wyprzedza Maliszewską o ponad 8600 punktów, a za zwycięstwo w poszczególnych zawodach otrzymuje się 10 tysięcy punktów.

Bardzo dobrze w niedzielę na 500 metrów spisała się inna Polka Kamila Stormowska, która wywalczyła awans do ćwierćfinału i została sklasyfikowana na dwunastej pozycji. Dziesięć miejsc niżej w klasyfikacji znalazła się Nikola Mazur, która odpadła w półfinale repasaży.

Przeczytaj także:Upadek Natalii Maliszewskiej w finale na 500 metrów

Po raz drugi na dystansie 500 metrów rywalizowali także panowie. Najlepszy z biało-czerwonych, Łukasz Kuczyński, odpadł w półfinale repasaży zajmując 23. miejsce. Na 39. pozycji uplasował się Szymon Wilczyk, a Mateusz Krzemiński, po dyskwalifikacji, został sklasyfikowany na 43. miejscu.

Polki i Polacy rywalizowali w niedzielę także na dystansie 1000 metrów. W ćwierćfinale pobiegła Patrycja Maliszewska, ale zajęła czwarte miejsce w swojej serii i uplasowała się ostatecznie na 16. miejscu. 32. była Gabriela Topolska. Z kolei u panów na tym dystansie najlepszy z biało-czerwonych, Rafał Anikej, odpadł w półfinale repasaży i był 21. zawodnikiem w zawodach. Rundę wcześniej udział w rywalizacji zakończyli Sebastian Hydzik i Paweł Adamski, sklasyfikowani odpowiednio na 36. i 38. pozycji.

Biało-czerwoni, podobnie jak i pozostałe ekipy, przeniosą się do Montrealu, gdzie odbędą się drugie zawody cyklu Pucharu Świata. Później zawodnicy rywalizować będą pod koniec listopada w japońskiej Nagoi, w grudniu w chińskim Szanghaju oraz w lutym w niemieckim Dreźnie i holenderskim Dordrechcie.