(mark)
Podlaska Gala Olimpijska w Hotelu Gołębiewski
Podlaska Gala Olimpijska w Hotelu Gołębiewski Adrian Kuźmiuk
W sobotę na Podlaskiej Gali Olimpijskiej, który odbyła się w Hotelu Gołębiewski poznaliśmy najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa Podlaskiego w 2018 roku

Klaudia Kardasz głosami Czytelników "Gazety Współczesnej" została wybrana Najpopularniejszym Sportowcem Województwa Podlaskiego w 2018 roku. Lekkoatletka Podlasia Białystok właśnie startuje w Glasgow w Halowych Mistrzostwach Europy. To był bardzo dobry rok dla Klaudii Kardasz. W halowych mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą – 17,69. Wynikiem 18,29 poprawiła rekord życiowy w pchnięciu kula na zawodach w Bydgoszczy. Wywalczyła złoty medal w mistrzostwach Polski do lat 23 wynikiem 17,46 m. W Cetniewie po raz kolejny poprawiła rekord życiowy wynikiem 18,30 m. Srebrna medalistka mistrzostw Polski w kuli 17,03. Zajęła 4 miejsce w mistrzostwach Europy w Berlinie w pchnięciu kulą wynikiem 18,48 (młodzieżowy rekord Polski).
Drugie miejsce w 64. Plebiscycie "Gazety Współczesnej" zajęła łyżwiarka szybka na krótkim torze Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok), a trzecie Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) kajakarstwo.

10. Kamila Augustyn (SKB Litpol Malow Suwałki) badminton

Na Podlaskiej Gali Sportu ogłoszono także wyniki XXIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Kapituła wybrała najlepszych sportowców i trenerów w sześciu kategoriach. Sportowcem Roku 2018 została Natalia Maliszewska. Miniony rok obfitował w wiele sukcesów zawodniczki ŁKS Juvenii Białystok. Zdobyła wicemistrzostwo świata w biegu na 500 metrów w short tracku w Montrealu. Polkę wyprzedziła w wyścigu finałowym Min Jeong Choi z Korei Południowej. Maliszewska wywalczyła pierwszy w historii polskiego short tracka złoty medal Pucharu Świata. Polka wygrała na dystansie 500 metrów w Calgary, gdzie odbyła się inauguracja zawodów pucharowych. W kolejnym występie Pucharu Świata w Calgary na 500 metrów zajęła czwarte miejsce. Natomiast w Salt Lake City w biegu sprinterskim na 500 metrów zajęła pierwsze miejsce. Maliszewska zajęła 3. miejsce w biegu na 500 metrów podczas Pucharu świata w short tracku w Ałmatach
W mistrzostwach Europy w Dreźnie najlepiej wypadła na 1000 metrów, gdzie dotarła do półfinału. Ostatecznie zajęła 10 miejsce. W biegu ćwierćfinałowym ZIO z Pjongczang na 500 metrów zajęła 3 miejsce i ostatecznie została sklasyfikowana na 11 miejscu.

Wyniki XXIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Najlepszy Sportowiec Dyscypliny Indywidualne: Natalia Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok) short track
Nadzieja Olimpijska: Aleksandra Szutko (UKS Kaliber Białystok) strzelectwo
Trener (dyscypliny indywidualne): Urszula Kamińska (ŁKS Juvenia Białystok) short track
Najlepszy zawodnik (gry zespołowe): Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) piłka nożna
Trener (gry zespołowe): Ireneusz Mamrot (Jagiellonia)
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny: Rafał Czuper (Start Białystok) tenis stołowy

Podlaska Gala Olimpijska w Hotelu Gołębiewski, podczas której poznaliśmy najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa Podlaskiego 2018 roku, była doskonałą okazją do integracji przedstawicieli środowisk sportu, biznesu i polityki. Zobaczcie kto przyszedł na coroczny bal sportu i jak bawili się jego uczestnicy. Przeczytaj także: Natalia Maliszewska i Klaudia Kardasz gwiazdami podlaskiego sportu 2018 (zdjęcia, wideo)Podlaska Gala Olimpijska 2019 w Białymstoku. Gwiazdy sportu na balu w Hotelu Gołębiewski (zdjęcia)Natalia Maliszewska najlepszą zawodniczką województwa podlaskiego

Podlaska Gala Olimpijska w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku....

Materiał oryginalny: Natalia Maliszewska i Klaudia Kardasz gwiazdami podlaskiego sportu 2018 (zdjęcia, wideo) - Gazeta Współczesna