Narew Choroszcz - Piast Białystok 1:3

Piłkarza Białystok wygrali wiosną drugi mecz z rzędu
Piłkarza Białystok wygrali wiosną drugi mecz z rzędu Anatol Chomicz
Piast Białystok wygrał wiosną już drugi mecz i dołączył do czołówki podlaskiej okręgówki. Tym razem białostoczanie pokonali na wyjeździe Narew Choroszcz 3:1.

Wygrana nie przyszła gościom łatwo. Zaczęło się co prawda bardzo dobrze dla białostoczan, którzy po 20 minutach prowadzili 2:0. Ale kilka chwil później czerwoną kartką został ukarany Mateusz Ciwoniuk, a na dodatek kontuzji doznał ważny gracz Piasta - Leszek Sawicki.

- Przez ponad godzinę walczyliśmy w dziesiątkę, ale obroniliśmy przewagę - mówi trener gości Marek Sawicki.

Narew tuż przed przerwą strzeliła honorowego gola, ale wyrównać nie zdołała. W końcówce wynik ustalił Łukasz Wojno.

W Dobrzyniewie Korona przegrała 0:2 z Orlętami Czyżew, które potwierdziły, że ogranie w minionej kolejce liderującego Magnata Juchnowiec nie było przypadkowe.

- Spotkanie było zacięte i mogliśmy się pokusić przynajmniej o punkt. Niestety, w drugiej połowie pogrążył nas Wojciech Kowalczyk - tłumaczy szkoleniowiec Korony Marek Jamiołkowski.

Wyniki 19. kolejki

Narew Choroszcz - Piast Białystok 1:3 (1:2).
Bramki: 0:1 - Czarnowski (13), 0:2 - Cichoń (20), 1:2 - Rećko (45), 1:3 - Wojno (85).

Korona Dobrzyniewo - Orlęta Czyżew 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Kowalczyk (57), 0:2 - Kowalczyk (90).