Jacek Kmiecik
@miguegranados/Twitter
W przededniu meczu Interu Miami z Toronto (4:0) w Major League Soccer, w którym Lionel Messi doznał kontuzji i został zmieniony w pierwszej połowie, Argentyńczyk udzielił wywiadu w nowym wizerunku. Wszystko byłoby dobrze, ale stało się to podczas odpowiadania na jedno z pytań?

36-letni Argentyńczyk wystąpił w spotkaniu z Toronto, ale został zmieniony w 37. minucie, przy stanie 0:0.

Oglądanie Messiego było bardzo bolesne

Krótko przed zmianą Messi położył ręce na kolanach i przestał się poruszać. Następnie przekazał opaskę kapitana obrońcy DeAndre Yedlinowi i opuścił boisko z ponurą miną. Był wyraźnie zdenerwowany tą sytuacją – opadł na ławkę rezerwowych w oczywistym rozczarowaniu. Nawet nie zadał sobie trudu, aby obejrzeć pierwszą połowę – poszedł do szatni osiem minut przed końcem.

KADR Z TRANSMISJI
@brfootball/Twitter
ADR Z TRANSMISJI

Ostatni raz przed przerwą Messi opuścił boisko pięć lat temu

Ta zmiana Leo była dopiero ósmą w jego karierze (w 937 meczach!). Poprzednia zmiana Messiego przed przerwą miała miejsce pięć lat temu.

Fanom, którzy przyszli wyłącznie zobaczyć swojego idola, nie bardzo spodobał się taki obrót wydarzeń. I szybko zaczęli opuszczać trybuny zaraz po tym, jak Messi opuścił boisko.

Argentyńczyka w meczu z Toronto zastąpił reprezentant Finlandii Robert Taylor. Po zejściu Messiego, Inter Miami strzelił cztery gole bez odpowiedzi gości, a jego zmiennik Taylor zdobył dublet i zaliczył asystę przy trzecim golu „Flamingów”.

Jorbi Alba, jak Messi, również doznał kontuzji

Kolega Messiego z Barcelony, hiszpański obrońca zespołu z Florydy Jordi Alba również został zmieniony w pierwszej połowie z powodu kontuzji. Opuścił boisko w 34. minucie.

Mecz z Toronto był pierwszym występem Messiego w Interze Miami od czasu powrotu z reprezentacji Argentyny.

Po spotkaniu trener „Flamingów” Gerardo „Tata” Martino ujawnił szczegóły dotyczące kontuzji byłych zawodników Barcelony.

– Musimy przyjrzeć się im dzień po dniu, przestudiować raport medyczny, dowiedzieć się, co nam sami mówią. Będziemy monitorować ich stan i pomyślimy o tym. Oczywiście, nie zagrają w niedzielę [z Orlando City w MLS]. Dla Messiego jest to konsekwencja starej kontuzji, która go niepokoi. Kiedy wrócił z reprezentacji Argentyny, nie doznał kontuzji mięśni. Ale dzięki tym konsekwencjom uratowaliśmy go [na mecz z Atlantą United Leo w ogóle nie poleciał z zespołem]. Myślę, że to to samo. To nie jest kontuzja mięśni. Ale mówię to głównie na podstawie rozmów z nim. Być może będziemy musieli zachować większą ostrożność, niż mówię

– stwierdził „Tata” Martino.

Messi i Alba nie zagrają w finale, jeśli zdrowie im nie pozwoli

Trener nie wykluczył także, że Messi i Alba nie wystąpią w finale US Open Cup przeciwko Houston Dynamo, który odbędzie się w przyszłą środę, 27 września.

– Wiem, że będziemy mieli finał, ale Messi i Alba nie wyjdą na boisko, jeśli nie będą w odpowiedniej formie

– przyznał szkoleniowiec Interu Miami.

Szansa Interu Miami na play-offy wciąż istnieje

„Flamingi” w ostatnich meczach zdobyli 10 z 12 możliwych punktów i awansowali na 13. miejsce Konferencji Wschodniej. Nadal mają szanse awansu do play-offów: do dziewiątego miejsca brakuje zaledwie 5 punktów, a przed nimi sześć meczów. Ponadto niektóre drużyny rozegrały więcej meczów. Harmonogram będzie trudny – trzeba będzie grać co trzy dni, włączając w to finał Pucharu USA. Zespół Martino ma przed sobą prawdziwy maraton meczowy więc jest prawdopodobne, że w nadchodzących spotkaniach otoczy Messiego specjalną troską.