Nałęczów: Skandia Maraton Lang Team. PTR Dojlidy znów na podium

Redakcja
Paweł Niechwiedowicz na najwyższym stopniu podium w Nałęczowie
Trzecia już edycja Skandia Maraton Lang Team odbyła się w Nałęczowie i przyniosła kolejne sukcesy oraz medalowe miejsca białostockim kolarzom górskim klubu PTR Dojlidy.

Na królewskim dystansie Grand Fondo (94km) pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M-2 zajął Paweł Niechwiedowicz, natomiast na 3 miejscu kategorii M-5 zmagania ukończył Antoni Sierosławski. Pomimo groźnego upadku na dystansie Medio (61km), w kategorii K-3 na trzecim miejscu podium stanęła Agnieszka Nowiczkow. Pozostali zawodnicy PTR Dojlidy Białystok także uplasowali się na wysokich lokatach, co pozwoliło im umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Po dotychczasowych wyścigach w Chodzieży, Krakowie i Nałęczowie w kategorii M-2 dystansu Grand Fondo pierwsze trzy miejsca zajmują reprezentanci z Białegostoku, odpowiednio Paweł Niechwiedowicz, Adam Nojszewski oraz Piotr Dzienis. Na trzecie miejsce kategorii M-5 wskoczył Antoni Sierosławski.

Liderką klasyfikacji kobiecej K-3 jest Agnieszka Nowiczkow, która z każdym startem wzmacnia swój dorobek punktowy. Kolejny dobry występ na dystansie Mini odnotował Maciej Samborski, tym samym ugruntowując w klasyfikacji generalnej swoją pozycję na najwyższym stopniu podium.

Jako klub PTR Dojlidy Białystok zanotował awans o jedną lokatę w generalnej klasyfikacji drużynowej i zajmuje obecnie trzecie miejsce, zaraz za ekipami Corratec Team i BSA Pro Tour.

Równocześnie z edycją w Nałęczowie, druga część białostockiej drużyny zmagała się z górską trasą w Krynicy Zdrój cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon. Rywalizacji towarzyszyło błoto i ulewny deszcz, jednak mimo to zawodnicy poradzili sobie z trudnymi warunkami. W najbliższym czasie PTR Dojlidy Białystok pojawi się na edycji w Karpaczu oraz kolejnym Skandia Maratonie, który odbędzie się 18 czerwca w Gdańsku.