Najlepsze planszówki rodzinne i imprezowe. Jaką wybrać grę planszową - strategiczną, ekonomiczną, towarzyską?

Newsroom 360
Newsroom 360
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. CC0
Udostępnij:
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci to bardzo dobra alternatywa dla gier komputerowych oraz oglądania telewizji. Sprawdzi się niezależnie od dostępu do Internetu czy telefonu. Jest to świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu w rodzinnym gronie. Gry planszowe rozwijają również wiele umiejętności, jak logiczne i kreatywne myślenie, spostrzegawczość, zręczność czy łączenie faktów. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent kupić dziecku, to gra planszowa jest oryginalnym pomysłem na upominek dla najmłodszych. Poniżej dowiesz się, które gry planszowe dla dzieci cieszą się popularnością.

 • W grę Dobble można grać, kiedy ma się ukończone 6 lat. Jest to gra planszowa, w którą można grać na kilka sposobów opisanych w instrukcji. Dobble składa się z kart, na których przedstawione są różnorodne symbole. Ta gra planszowa na pewno uczy spostrzegawczości i szybkości w działaniu. Jest z nią wiele śmiechu i zabawy. Zasady Dobble są bardzo proste i szybkie do wytłumaczenia. Zdecydowaną zaletą jest także niewielki rozmiar gry, dzięki czemu bez problemu zmieści się w torbie podróżnej czy plecaku. W rozgrywce może brać udział od 2 do 8 graczy, a trwa ona około od 5 do 15 minut.
 • Jenga jest bardzo popularną grą, która ćwiczy precyzję i refleks. Składa się z drewnianych klocków, z których ułożona jest wieża. Zasady gry są bardzo proste, a instrukcja dołączona jest do zestawu. Ta gra planszowa dla dzieci i nie tylko nadaje się dla osób od 6 roku życia. Świetnie sprawdzi się na miłe popołudnie w gronie rodziny. Dostarczy wiele pozytywnych emocji i nutkę rywalizacji. Gra trwa około 20 minut i uczestniczy w niej od 2 do 8 osób. Jest to jedna z tych gier planszowych, w które można grać wszędzie, gdzie tylko występuje płaska powierzchnia, aby można było ułożyć wieżę z klocków.
 • Gra planszowa Pędzące żółwie jest przeznaczona od 5. roku życia. Jej zasady są proste, a polegają na wygraniu wyścigu o nagrodę w postaci sałaty dla swojego żółwia. To co ją wyróżnia to oryginalna i ciekawa grafika oraz element zaskoczenia, którego tu nie zdradzimy. Pędzące żółwie to gra, która wspomaga koncentrację i strategiczne myślenie. Można w nią grać od 2 do 5 osób, a rozgrywka trwa około 20 minut. Jest to gra planszowa idealna do zabrania na wakacje z dziećmi.

 • Masza i Niedźwiedź to gra idealna dla najmłodszych, bo przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Gra planszowa wyróżnia się kolorową grafiką i sympatycznymi postaciami, które muszą dostać się jak najszybciej do domku na drzewie. Rozgrywka trwa około 20 minut i można ją przejść od 2 go 4 graczy. Gra planszowa dla dzieci Masza i Niedźwiedź - węże i drabiny uczy logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię.

Gry planszowe na imprezę
Gry planszowe na imprezę sprawdzają się doskonale zarówno w znanym gronie znajomych, jak również podczas poznawania nowych ludzi. Dostarczają wiele śmiechu i pozytywnych emocji. Wybór gier planszowych na imprezę jest bardzo duży. Grę można dopasować do osób, które będą w niej uczestniczyć oraz dobrać odpowiednią tematykę. Idealne rozwiązanie na rozkręcenie każdej domówki!

 • Taboo jest świetną grą towarzyską, która poszerza zasób słownictwa oraz ma w sobie dozę rywalizacji. Zasady gry planszowej Taboo są bardzo proste i znajdują się w dołączonej instrukcji. Osoby biorące udział w rozgrywce dzielą się na dwie drużyny i zgadują dane słowo podane na karcie gry. Oczywiście istnieją również utrudnienia, które wzbogacają grę. Wygrywa drużyna, która zbierze największą liczbę punktów. W Taboo może grać od 4 do 12 osób, a rozgrywka trwa około godziny.
 • Jungle Speed to gra planszowa na imprezę, która z pewnością dostarczy wiele emocji. W zestawie otrzymujemy komplet kart z różnymi symbolami oraz totem, o który toczy się cała walka. Zadaniem jest pozbycie się wszystkich kart poprzez złapanie totemu w odpowiednim momencie. Zaletami tej gry planszowej są bardzo proste zasady, szata graficzna, która działa na wyobraźnię oraz kompaktowość, dzięki czemu można ją zabrać w wiele miejsc i grać, gdzie tylko się chce. W ta grę planszową gra się około 15 minut w 2 do 10 osób.
 • Gra planszowa Party Time jak sama nazwa wskazuje świetnie sprawdzi się na domówce czy innej imprezie. Jej zasady są proste i polegają na wyjaśnieniu innym graczom znaczenia poszczególnych słów za pomocą podpowiedzi, antonimów i synonimów. Gra składa się z różnych konkurencji, które oznaczone są na planszy. W grę planszową na imprezę Party Time można grać od 4 osób, a rozgrywka trwa około 45 minut.
 • Cyklady to gra planszowa, dzięki której można poćwiczyć strategiczne myślenie. Zasady są rozbudowane, ale bardzo dobrze wytłumaczone w dołączonej instrukcji. Gra planszowa polega na rozbudowie własnych greckich miast-państw i konkurowaniu z pozostałymi graczami. Rozgrywka może trwać około 90 minut i gra w nią od 2 do 5 osób. Gra planszowa na imprezę Cyklady wyróżnia się wyjątkową grafiką oraz grecką tematyką. Idealna podczas długich spotkań ze znajomymi.

Promocje, którymi sprawisz frajdę

miejsce #2

Interdruk

Interdruk Tablica Motywacyjna Speed Boys

24,99 zł10,99 zł-56%
miejsce #3

TM Toys

Hey Clay Pi masa plastyczna

33,00 zł17,60 zł-47%
miejsce #4

Viga

Step2 Kolejka Górska 7114

2 357,77 zł1 250,00 zł-47%
miejsce #5

Hot Wheels

Hot Wheels City Myjnia rajdowa HDR24 HDR27

99,99 zł62,23 zł-38%
miejsce #6

Bayer Design

Bayer Wózek Głęboki Dla Lalki Cosy 12733Aa

282,99 zł186,53 zł-34%
miejsce #7

Polesie

Polesie Poland Kask

8,50 zł6,00 zł-29%
miejsce #8

4M

4M Kidzlabs Krypteks (3362)

60,00 zł43,00 zł-28%
miejsce #9

Goki

Goki Przebieranka Misiów Toyspure

129,46 zł100,32 zł-23%
miejsce #10

Pisarek

Noname Malowidła

4,85 zł3,78 zł-22%
miejsce #11

Ravensburger

Ravensburger 1000El. Asterix Zdjęcie Rodzinne 154340

68,58 zł54,56 zł-20%
miejsce #12

Wader

Wader Tech Truck Śmieciarka (35361)

36,14 zł29,04 zł-20%
miejsce #13

Nobo Kids

Nobo Kids Tablica Kredowa Magnetyczna 2W1 100el

32,09 zł26,15 zł-19%
miejsce #14

Mega Creative

Mega Creative Cymbałki 8 Tonowe

15,59 zł12,75 zł-18%
miejsce #15

Jabadabado

Jabadabado Karuzela Pozytywka Różowy Księżyc

119,00 zł101,15 zł-15%
miejsce #16

Dumel

Dumel Silverlit Exost Pixie Różowy

183,00 zł155,00 zł-15%
miejsce #18

Bayer Design

Bayer Głowa Lalki Do Stylizacji Super Model Charlene 27Cm 90088Aa

179,00 zł163,90 zł-8%
miejsce #19

Polesie

Polesie Tablica Ucz się bawiąc (35028)

156,70 zł145,99 zł-7%
miejsce #20

Bayer Chic

Bayer Chic Łóżeczko Turystyczne Niebiesko-Szaro-Różowy

120,00 zł112,80 zł-6%
Materiały promocyjne partnera

Gry planszowe rodzinne

Gry planszowe rodzinne to fajny pomysł na spędzenie czasu razem. W ten sposób można lepiej siebie poznać i zacieśnić więzy rodzinne. Gra planszowa dostarcza wiele pozytywnych emocji i może umilić rodzinny wieczór. Można wybrać odpowiednią charakterystykę gry, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i dobrze się bawili.

 • Rummikub

Rummikub to świetna gra planszowa, która dostarczy radości całej rodzinie. Jej zasady są bardzo proste i szczegółowo opisane są w załączonej instrukcji. Gra planszowa rodzinna Rummikub polega na wykładaniu na stół określonych ciągów lub sekwencji liczb, aby pozbyć się wszystkich kostek z liczbami. Grę wygrywa osoba, która uzbiera najwięcej punktów. Rummikub doskonali szybkie myślenie i działanie. Może w nią grać od 2 do 4 graczy.

 • 5 sekund

5 sekund to gra planszowa, która wymaga szybkiego myślenia i mówienia. Polega ona na odpowiadaniu na pytania, na co mamy przeznaczone tylko tytułowe 5 sekund. Jednak istnieje jeszcze jedno utrudnienie, a mianowicie odpowiedzi poszczególnych graczy na gorącym krześle nie mogą się powtarzać. Gra planszowa dostarcza wielu emocji i radości, a także umili wiele rodzinnych wieczorów. Może w nią grać od 2 do 6 osób, a czas trwania jest różnorodny.

 • Tajniacy

Tajniacy to gra planszowa drużynowa, która polega na odgadywaniu różnych haseł. Gracze stają się szefami wywiadu oraz agentami, którzy muszą ze sobą współpracować. Wszystkie zasad opisane są w instrukcji dołączanej do zestawu. Tajniacy to gra wszechstronna, którą można modyfikować i na pewno szybko się nie znudzi. Ta gra planszowa dostarcza wiele pozytywnych emocji oraz występuje w niej rywalizacja. Rozgrywka trwa około 10 minut i przeznaczona jest dla 2 do 8 osób.

 • Catan

Catan, czyli Osadnicy z Catanu to gra ekonomiczna i rodzinna, która wywoła wiele emocji. Ta gra planszowa polega na tym, że uczestnicy wcielają się w role osadników i rozbudowują własne kolonie w drogi i osady, w których mają dostęp do określonych złóż naturalnych. Prowadzony jest także handel zasobami z innymi graczami. Zaletą gry planszowej jest z pewnością brak monotonii podczas kolejnych rozgrywek. W grze na pewno przyda się zmysł stratega, aby podjąć jak najlepsze decyzje. Rozgrywka trwa około godziny i przeznaczona jest dla 3 do 4 osób.

Najlepsze gry planszowe w promocjach

miejsce #1

Rebel

Dixit (2021)

851,05 zł95,10 zł-89%
miejsce #2

Phalanx

Phalanx Europe Divided

283,54 zł96,86 zł-66%
miejsce #3

Hasbro

Hasbro Monopoly Classic C1009

177,61 zł89,00 zł-50%
miejsce #4

Lucrum Games

Lucrum Games Brzdęk! Nie Drażnij Smoka

251,44 zł140,49 zł-44%
miejsce #5

Egmont

Egmont Ubongo

133,99 zł80,98 zł-40%
miejsce #6

Albi

Albi Karak

146,99 zł89,16 zł-39%
miejsce #7

Rebel

Kroniki Zamku Avel

164,35 zł109,00 zł-34%
miejsce #8

Rebel

Everdell

248,23 zł164,90 zł-34%
miejsce #9

Lacerta

Lacerta Great Western Trail Druga Edycja

262,14 zł177,35 zł-32%
miejsce #10

Rebel

Rebel Nemesis

427,92 zł
miejsce #11

Rebel

Rebel Everdell

180,89 zł
miejsce #12

Rebel

Terraformacja Marsa

127,04 zł
miejsce #13

Phalanx

Scythe

273,99 zł
miejsce #14

Lacerta

Lacerta Azul Edycja Polska

137,00 zł
miejsce #15

Galakta

Catan (Osadnicy z Catanu)

93,61 zł
miejsce #17

Rebel

Rebel Zaginiona Wyspa Arnak

153,98 zł
Materiały promocyjne partnera

Gry planszowe strategiczne

Gry planszowe strategiczne są dobrym sposobem na ćwiczenie planowania i przewidywania danych sytuacji. Charakteryzują się różnorodną tematyką, którą można dopasować do własnych upodobań. Na pewno występuje w nich wiele rywalizacji między przeciwnikami, a wygrana jest bardzo satysfakcjonująca. Gra planszowa strategiczna sprawdzi się zarówno w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny.

 • Monopoly

Kultowa gra planszowa Monopoly ma bardzo wielu fanów młodszych i starszych. Polega ona na handlu nieruchomościami, które umieszczone są na planszy. Oczywiście po drodze do celu czeka wiele pułapek, za które trzeba zapłacić. Ta gra planszowa oparta jest na rywalizacji o najlepsze nieruchomości, z których pobiera się odpowiednio wysokie opłaty. Czas gry jest różny w zależności jak bardzo wciągająca jest dana rozgrywka. Może w nią grać od 3 do 6 osób.

 • Carcassonne

Carcassonne to wciągająca gra planszowa, która polega na tworzeniu mapy z żetonów z fortyfikacjami, drogami i łąkami. Wszystkie zasady opisane są w dołączanej instrukcji. Gracze rywalizują między sobą o najlepsze lokacje na mapie. Zaletą gry jest z pewnością brak nudy podczas każdej rozgrywki oraz dopasowanie jej do każdego wieku i stopnia znajomości poszczególnych graczy. Gra planszowa może trwać około 45 minut i przeznaczona jest dla 2 do 5 osób.

 • Splendor

W grze planszowej Splendor gracze zostają renesansowymi kupcami, którzy muszą nabyć wiele dób materialnych, aby jak najbardziej się wzbogacić. Splendor polega na zbieraniu zasobów w postaci kart i żetonów, które umożliwiają kolejny rozwój. Wszystkie zasady opisane są w dołączanej instrukcji. Jest to dynamiczna gra planszowa, w która spodoba się osobom w każdym wieku. Konstrukcja gry jest bardzo wciągająca i nigdy się nie nudzi. Rozgrywka może trwać około 30 minut i przeznaczona jest dla 2 do 4 osób.

Puzzle, przy których lepiej mija czas

miejsce #1

Ravensburger

Ravensburger 3D Big Ben Nocą (125883)

172,00 zł94,90 zł-45%
miejsce #2

Castorland

Castorland 1000El. Chata Nad Rzeką 1023651

33,28 zł19,62 zł-41%
miejsce #3

Castorland

Castorland 1000el. Jadący Pociąg (103409)

29,68 zł18,89 zł-36%
miejsce #4

Castorland

Castor Castorland Pies w różowych kwiatach 500-el. 52233

20,10 zł14,48 zł-28%
miejsce #6

Ravensburger

Ravensburger 1000El. Asterix Zdjęcie Rodzinne 154340

68,58 zł54,56 zł-20%
Materiały promocyjne partnera

Zobacz inne ciekawe promocje

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Najlepsze planszówki rodzinne i imprezowe. Jaką wybrać grę planszową - strategiczną, ekonomiczną, towarzyską? - Polska Times

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie