Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi uczniowie w Podlaskiem wyróżnieni przez Zarząd Województwa Podlaskiego [ZDJĘCIA]

krk
Stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego dla najlepszych uczniów
Stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego dla najlepszych uczniów Anatol Chomicz
To nie był łatwy wybór. O stypendium ubiegało się ogółem 695 uczniów, w tym 205 – ze szkół podstawowych, 322 – z gimnazjów i 168 – ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.

Kapituła ds. przyznania stypendiów wybrała pięćdziesięciu najwybitniejszych uczniów z tej prestiżowej grupy.
- To najlepsi z najlepszych. Finaliści i wielokrotni laureaci konkursów i olimpiad na poziomie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym – podkreśla Dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki UMWP Agnieszka Godlewska – Warto dodać, że najniższa średnia ocen w grupie tych pięćdziesięciu uczniów to 5.0

Jak podkreślał marszałek Bogdan Dyjuk, wśród uhonorowanych uczniów są osoby osiągające znakomite wyniki w bardzo różnych obszarach nauki - tak w przedmiotach humanistycznych jak i w ścisłych.
- Cieszę się, że w środowisku szkolnym znaleźli się nauczyciele, którzy potrafili wasz potencjał wykorzystać, mądrze ukierunkować i rozwijać – mówił Bogdan Dyjuk.

Przewodnicząc Kapituły ds. przyznania stypendiów, radna sejmiku Dorota Kędra – Ptaszyńska w szczególny sposób dziękowała rodzicom młodych prymusów za ich wsparcie i poświęcenie.

- Jestem pewna, że dziś wasi rodzice są bardzo dumni i wzruszeni, a wasz sukces jest ich wielką radością, a także zasługą – gratulując młodzieży mówiła Dorota Kędra – Ptaszyńska - Dlatego każdego dnia , kiedy idziecie do szkoły, kiedy jesteście na lekcjach, kiedy podejmujecie ważne życiowe decyzje pamiętajcie, że to dzięki rodzicom jesteście właśnie takimi ludźmi, że osiągacie sukcesy także dzięki ich wsparciu.

Najzdolniejsi uczniowie szkół średnich w Białymstoku dostali stypendia

Gala stypendialna odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury na kampusie UwB, i jak podkreślał marszałek Bogdan Dyjuk – nie bez przyczyny.

- Jako samorząd województwa podlaskiego chcemy wspierać naszą zdolną młodzież, i wskazywać możliwości rozwoju w oparciu o uczelnie z naszego regionu, w tym gospodarza dzisiejszego spotkania czyli Uniwersytet w Białymstoku.

Do studiowania na podlaskich uczelniach, a przede wszystkim na UwB zachęcał również rektor Uczelni prof. Robert Ciborowski. Podkreślał, że Uniwersytet w tej chwili dysponuje obiektami odpowiadającymi współczesnym standardom i wymogom dydaktycznym.
Zaproszeni na galę goście mogli przekonać się o tym sami – po części oficjalnej rektor UwB zaprosił wszystkich do zwiedzania kampusu.

To pierwsza edycja Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego. Jednak jak zapowiedział marszałek Bogdan Dyjuk, z całą pewnością nie ostatnia.

Uzdolnieni uczniowie z wybitnymi osiągnięciami naukowymi będą mogli ubiegać się o stypendia za rok szkolny 2016/2017.

Magdalena Walentynowicz (z lewej) to uczennica Zespołu Szkół Fryzjersko - Kosmetycznych „DEHAG extra” w Białymstoku. Najlepsze oceny ma praktyk i zajęć zawodowych. Sandra Wyszyńska natomiast może się pochwalić najlepszą średnią w LO Centrum Szkół Mundurowych przy ul. Krakowskiej. Obie dziewczyny zostały docenione przez Prezesa Rady Ministrów

Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Licealiści otrzymali nagro...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny