MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi sportowcy 2022 roku docenieni przez Marszałka Województwa Podlaskiego

opr. [email protected]
Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki nagrodził najlepszych sportowców, trenerów w 2022 roku
Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki nagrodził najlepszych sportowców, trenerów w 2022 roku Wojciech Wojtkielewicz
Sylwia Szczerbińska, Aleksander Kitewski, Dominika Zimnoch i Paweł Arciszewski zostali nagrodzeni przez Marszałka Województwa Podlaskiego dorocznymi nagrodami za osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Uhonorowani zostali też: za dokonania szkoleniowe – Michał Mróz, a za całokształt pracy w sporcie – trener Janusz Bielawski. Pula nagród wyniosła 235 tysięcy złotych.

Symboliczne czeki wręczył zawodnikom i szkoleniowcom marszałek Artur Kosicki podczas poniedziałkowej (05.06) uroczystości w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

– Jako Zarząd Województwa Podlaskiego bardzo doceniamy Was, jako osoby znakomicie rozsławiające nasz region na sportowych arenach Polski i świata. Dziękuję Wam za wszystko, co robicie dla promocji województwa oraz za to, jak dużo przynosicie wspaniałych sportowych emocji mieszkańcom regionu – powiedział marszałek Artur Kosicki zwracając się do laureatów tegorocznych nagród.

Podziękował on również wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom z województwa podlaskiego za sukcesy jakie odnieśli w minionym roku. A było ich tak dużo, że główna nagroda marszałka – dla Najlepszego Sportowca Województwa w minionym sezonie – została przyznana dwóm osobom. Otrzymali ją – Sylwia Szczerbińska i Aleksandr Kitewski, kajakarze klubu SKS Cresovia Białystok.

– Po dyskusji o tym, że mamy dwójkę wybitnych, utalentowanych sportowców, podjęliśmy decyzję, aby oboje Was nagrodzić. Osobiście bardzo z tego się cieszę, bo to jest niezmiernie ważne, aby nie dzielić, ale łączyć – stwierdził Artur Kosicki, kierując te słowa do doskonałego kajakarskiego duetu SKS Cresovia Białystok. Obydwoje otrzymali więc nagrodę po 40 tys. zł każdy.

W pełni na nią zasłużyli, gdyż Sylwia Szczerbińska w 2022 r. zdobyła srebrny medal w osadzie C-4 Polski kobiet na 500 metrów i brązowy medal w osadzie C-2 mix na 500 metrów w Mistrzostwach Świata w Dartmouth oraz brązowy medal w osadzie C-2 Polski kobiet na 500 metrów w Mistrzostwach Europy w Monachium.

Natomiast Aleksander Kitewski w sezonie 2022 wywalczył srebrny medal w osadzie C-4 Polski mężczyzn na 500 metrów i brązowy medal w osadzie C-2 Polski mix na 500 metrów w Mistrzostwach Świata w Dartmouth oraz złoty medal w osadzie C-2 Polski mężczyzn na 200 metrów mężczyzn w Mistrzostwach Europy w Monachium.

Kajakarstwo reprezentuje także Dominika Zimnoch (UKS Dojlidy Białystok Canoe & Kajak Team, kajakarstwo), która jako Najlepszy Młody Sportowiec województwa w 2022 r. uhonorowaną została nagrodą w wysokości 25 tys. zł. Jest ona brązową medalistką w osadzie K-4 Polski na 500 metrów w Mistrzostwach Świata Juniorek w Szeged.

Z kolei Paweł Arciszewski (PSSON Start Białystok, kolarstwo) otrzymał kwotę 40 tys. zł. nagrody jako Najlepszy Sportowiec z Niepełnosprawnościami województwa w 2022 r. Jego najcenniejsze laury to – Mistrzostwo (w wyścigu górskim) i Wicemistrzostwo (w szosowej jeździe indywidualnej na czas) w Igrzyskach Osób Niesłyszących’2022 w Brazylii.

Również 40 tys. zł to finansowe docenienie wspaniałej, szkoleniowej pracy, jaką w klubie SKS Cresovia Białystok wykonuje Michał Mróz. Jego podopiecznymi są m.in. wspomniani: Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski.

Za całokształt działalności w zakresie sportu nagroda w wysokości 50 tys. zł trafiła do rąk Janusza Bielawskiego. Jest on twórcą potęgi białostockiego short-tracku, długoletnim trenerem tej dyscypliny w klubie Juvenia Białystok. W ciągu 45 lat swojej pracy szkoleniowej wniósł znaczący wkład w uzyskanie przez zawodników short-tracku z naszego regionu, takich znakomitych sukcesów jak – 12 startów w Igrzyskach Olimpijskich oraz zdobycie 16 medali w Mistrzostwach Świata i Europy i aż 2 569 medali w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

– Tak jak pan marszałek powiedział, że sport powinien łączyć, a nie dzielić, więc te wszystkie sukcesy, to są nasze wspólne sukcesy – mówiła dziękując za otrzymaną nagrodę Aleksandra Szczerbińska.

– Mam nadzieję, że nasze wyniki będą jeszcze lepsze, jeszcze większe. Niedługo ścigamy się na Igrzyskach Europejskich, gdzie damy z siebie wszystko. Chcemy się wciąż piąć do góry – dodał Aleksander Kitewski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najlepsi sportowcy 2022 roku docenieni przez Marszałka Województwa Podlaskiego - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny