MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi doktoranci z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymali nagrody. Rozstrzygnięto konkurs „Per aspera ad astra”

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Piotr Duniewski/UwB
Poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszych doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne.

We wtorek (18 czerwca) w odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Per aspera ad astra”, skierowanego do doktorantów uczelni. Komisje konkursowe mogły przyznać w każdej z trzech działających na UwB Szkół Doktorskich po trzy nagrody, w wysokości 10.000, 7.000 oraz 3.000 zł brutto.

Oceniane były:

  • dorobek naukowy doktorantów
  • autorskie monografie naukowe
  • artykuły
  • uzyskane granty
  • zgłoszone i uzyskane patenty
  • staże zagraniczne
  • referaty na międzynarodowych konferencjach naukowych

W Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych przyznana została tylko jedna nagroda, III stopnia. Otrzymał ją mgr Jakub Kozłowski. W Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych nagrodę I stopnia zdobył mgr Mateusz Ułanowicz, a kolejne trafiły do mgr. Jakuba Ali Farhana (II stopnia) oraz mgr. Piotra Betkowskiego (III stopnia). Natomiast w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przyznana została nagroda I stopnia – otrzymała ją mgr Anna Baryłka oraz nagroda III stopnia – tę zdobył mgr Adam Dominik Majewski.

Jak stwierdził podczas uroczystości wręczenia laurów prof. Krzysztof Korotkich, nagrody mają motywować młodych badaczy.

- Jest to pionierskie działanie na naszej uczelni, ale myślę, że od dawna oczekiwane, bo sposobów na motywowanie do pracy naukowej wbrew pozorom nie jest aż tak dużo – powiedział prorektor. - Kłaniam się Państwu, waszym wysiłkom, waszej pracy. Trzymam kciuki za wszystkie oceny, które przed wami – także za tę najważniejszą ocenę w formie obrony. Niech to będzie prawdziwa gwiazda, po którą sięgacie, pięknie napisana praca, dysertacja.

Nagrodzeni doktoranci przyznają, że taka konkursowa formuła docenienia ich pracy zachęca do dalszych starań.

- Tę nagrodę otrzymałem za zgłoszenie patentowe. Jeśli uda się przekształcić je w pełny patent, będą kolejne, dodatkowe punkty. Jestem też w trakcie pisania monografii, publikacji, więc jeśli za rok będzie kolejna edycja konkursu, to jak najbardziej zamierzam się zgłosić - zapowiada mgr Adam Dominik Majewski.

Na największej podlaskiej uczelni w trzech Szkołach Doktorskich - Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych oraz Nauk Ścisłych i Przyrodniczych kształci się łącznie ponad 140 doktorantów.

Zobacz też:

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny