Nadia Zięba/Robert Mateusiak wygrali drugi mecz w Rio de Janeiro

ma
Nadia Zięba i Robert Mateusiak z Hubala Białystok w ostatnim meczu grupowym Igrzysk Olimpijskich wygrali 2:1 z parą angielską Chrisem i Gabrielle Adcock. Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do ćwierćfinału.

Spotkanie było bardzo zacięte. Na początku lepiej prezentowali się Anglicy, którzy wygrali pierwszego seta do 18. Drugi set przejdzie najprawdopodobniej do historii polskiego badmintona. Para z białostockiego klubu przegrywała już 14:18, ale zdołała zniwelować tą różnicę. Mało tego, Polacy obronili trzy lotki meczowe i seta wygrali 27:25.

W trzeciej decydującej partii Zięba i Mateusiak rozbili rodzeństwo Anglików do 9 i wygrali cały mecz 2:1. Oznacza to, że zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i zagrają w ćwierćfinale igrzysk.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Szans na awans nie ma już singlista Hubala Białystok Adrian Dziółko. W sobotę Polak w drugim swoim pojedynku grupowym przegrał 0:2 (do 12 i 9) z Chińczykiem Long Chenem. Wcześniej Dziółko wygrał z zawodnikiem z Gwatemali Kevinem Cordonem, ale ten z powodu kontuzji kolana wycofał się z gry i w walce pozostali trzej zawodnicy. Polak w niedzielę zagra jeszcze z Niluka Karunaratne.

Materiał oryginalny: Nadia Zięba/Robert Mateusiak wygrali drugi mecz w Rio de Janeiro - Gazeta Współczesna