Nabór do przedszkola w marcu. Osiem tysięcy miejsc czeka na dzieci

Aneta Boruch aboruch@poranny.pl tel. 85 748 96 63
Nabór do przedszkola w marcu. Osiem tysięcy miejsc czeka na dzieci
Nabór do przedszkola w marcu. Osiem tysięcy miejsc czeka na dzieci Archiwum
Zdaniem miasta, to powinno wystarczyć dla niemal wszystkich chętnych. Opłaty pozostają takie same jak w tym roku, ale jest ważna zmiana: dzieci z rodzin, gdzie jest ich troje albo więcej będą przyjmowane w pierwszej kolejności. Rekrutacja będzie elektroniczna.

- Zawsze wiosną jest stres czy dziecko dostanie się do przedszkola - mówi Agnieszka Wikarska, mama dwójki dzieci. - Wiadomo, że zazwyczaj dla kogoś zabraknie miejsca. Ale i tak sytuacja w Białymstoku ostatnio się poprawiła, bo część rodziców posyła dzieci w wieku zerówkowym do szkoły i dzięki temu zwalniają się miejsca.

Już za kilka dni ruszy tegoroczny nabór dzieci do białostockich przedszkoli. Na najmłodszych czeka opieka w 56 publicznych placówkach. A także 30 oddziałów przedszkolnych, stworzonych w szkołach podstawowych. W sumie będzie w nich miejsce dla ośmiu tysięcy dzieci. Dodatkowa setka będzie mogła pójść do powstającego właśnie przedszkola na osiedlu Dojlidy. Tę przedszkolną sieć radni mają zaakceptować na dzisiejszej sesji rady miejskiej.

Zapisy, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prowadzone drogą elektroniczną. Na specjalnie stworzonej stronie internetowej będzie można wypełnić podanie o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz sprawdzić wyniki rekrutacji. Na razie strona jeszcze nie działa. Magistrat dopiero wybiera firmę, która obsłuży nabór. A także opracowuje konkretne zasady, według których w tym roku maluchy będą przyjmowane do przedszkoli.
- Rodzice już się tym interesują i pytają nas o zasady naboru - mówi Maria Lisowska, dyrektorka przedszkola nr 1 przy ulicy Kawaleryjskiej.

Dobra wiadomość dla rodziców jest taka, że na razie opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu nie wzrosną. - Będą na poziomie, przyjętym ubiegłoroczną uchwałą - mówi Lucja Orzechowska, zastępczyni dyrektora miejskiego departamentu edukacji.
Miasto planuje w tym roku zmianę kryteriów naboru, w związku z przyjęciem programu Białostocka Karta Dużej Rodziny.

- Właśnie dlatego rodziny wielodzietne trafią na pierwsze miejsce na liście kryteriów decydujących o przyjęciu - mówi Lucja Orzechowska. - Trzecie i kolejne dziecko w rodzinie będzie miało pierwszeństwo.

Największą szansę na dostanie się do przedszkola w Białymstoku mają dzieci z terenu miasta. Co prawda osiem okolicznych gmin ma podpisane porozumienia w tej sprawie ze stolicą województwa, ale dzieci stamtąd będą przyjmowane dopiero wtedy, gdy w miejskich placówkach będą wolne miejsca.

Przedszkolny terminarz

do 18 marca 2013 roku - rodzice powinni potwierdzić, że dziecko nadal będzie uczęszczać na zajęcia w danym przedszkolu

8 marca - 8 kwietnia do godz. 15 - przyjmowane będą karty zgłoszeń chętnych do przedszkoli

12 kwietnia 2013 roku o godz. 15 - ogłoszone zostaną listy przyjętych

Czytaj e-wydanie »

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
P

Patrzę codziennie na moją córkę i widzę ilu nowych rzeczy nauczyła się w przedszkolu, jak bardzo się w ciągu kilku miesięcu się uspołeczniła. Uwielbia swoje wychowawczynie i panią wspomagającą je, mimo że dostrzega róznice charakterologiczne między nimi. Przedszkole z zwenątrz nie imponuje, ale to, co dzieci otrzymuję wewnątrz, naprawdę je cieszy i rozwija.

Dyrektor? Może nie postawiłbym jej za wzór zarządzania, ale nie ma też powodów do skarg. Walczyła o termomodernizację i zrobiła to skutecznie, w po wakacjach dzieci wrócą do nowego budynku i mozno zmienionego otoczenia (mają być nowe chodniki i usunięty wreszcie niczemu niesłużący taras). Organizuje wspólnie z innymi wychowawczyniami różne aktywności dla dzieciaków i rzeczywiście skupia się na nich. Nie odnoszę wrażenia, że robi to głównie dla siebie. Moim zdaniem dba o dzieci.

 

m
mama
Zastanawiam się, jak można tak bezkarnie oczerniać przedszkole . Ktoś kto pisze takie przekłamania, myślę że tak naprawdę nie zna organizacji pracy placówki i ludzi tam pracujących. Wysuwa powierzchowne i nieprawdziwe sądy z ewidentnym celem działania na szkodę. Łatwo to czynić będąc anonimowym na forum, ukrywając się pod wymyślonym pseudonimem. Czy taka bezkarność i niefrasobliwość w podważaniu dobrego imienia nauczycieli i dyrekcji przedszkola, czyniona z własnych złych intencji nie powinna zawstydzać i budzić wyrzutów sumienia u takiej osoby?
Zgadzam się w jednym- tak Panie są bardzo zajęte, ale opieką i wychowaniem dzieci, które są im bliskie jak własne , tak zajęte, że mogą jedynie wyjść do toalety w przypadku naglącej potrzeby.
Nieprawdą jest zarzut o stałym dzieleniu grup. W przypadku zachorowań nauczycieli
( niestety zachorowania i powikłania pogrypowe w końcu stycznia i lutym dosięgnęły kadrę nauczycielską) organizowane są zastępstwa , zaś w godzinach popołudniowych, dzieci z grupy, w której nauczyciel jest chory, są po opieką nauczycieli innych grup. Tak jest we wszystkich białostockich przedszkolach.
Dyrektor nastawiony na sukces, tak sukcesy dzieci , całego przedszkola to sukcesy i duma dla dyrektora. Zatem potrzeba takiego sukcesu nie jest chyba czymś złym.
I ostatnie - każdy z nas lubi usłyszeć dobre słowo od innych, to nas buduje i wzmacnia, lecz czy każde dobre słowo jest pochlebstwem??? Jeśli tak to, co nam pozostaje?To smutne.
Co do uwag w sprawach nauczycieli , obowiązuje złożenie pisma lub umówienie się na rozmowę z dyrektorem w tej sprawie. Taka procedura jest we wszystkich urzędach i placówkach. Zadziwiające, ale o uwagach zgłaszanych mówi się po raz pierwszy na tym forum. Może szanowny internauto należało porozmawiać z nauczycielem, a następnie z dyrektorem przedszkola a nie wystawiać powierzchowne oceny.
Polecam przedszkole, tu dzieci są kochane jak własne.
Dyrektor sukcesu.

Oj musiała się Pani komuś nieźle zasłużyć Pani Dyrektor.
Czyżby nie przyjęła Pani do przedszkola jakiegoś super dzieciaka???
r
rodzic
Czyste,nowe,doskonale wyposażone,kadra ok.

Czyste,nowe,doskonale wyposażone,kadra ok.

Jak takie czyste, to jakim cudem niedawno , że ''grasowała'' w nim wszawica? Oczywiście nauczycielki nie powiadomiły rodziców, wiadomość rozeszła się pocztą pantoflową. Nowe??? Przedszkole jest stare i to bardzo troszkę w środku zmodernizowane - wymienione drzwi na piętrze i wstawione drzwi przesuwne - dzięki temu dzieci z dwóch grup mają siedzieć cicho, bo sobie nawzajem przeszkadzają. Dzieci rozsyłane po innych grupach i to nie ze wzgledu na choroby nauczycieli jak pisze pani dyrektor, to ma miejsce notorycznie. Dzieci za karę są posyłane do maluchów. Po godzinie 15 błąkają się bez opieki po całym przedszkolu, wiem, bo jak odbieram swoje, to jest cała masa dzieci w szatni bez rodziców i bez nadzoru. Panie wietrzą sale w czasie przebywanie w nich dzieci - jak zachorują, to mniej głów do opieki. Pani Elu nie ma co przeżywać, takie są fakty.
t
tata kacpra

Maja już ma miejsce na następny rok.Dyrekcja.

d
dziadek kleo
wszędzie tylko nie tam. Zła organizacja pracy, dyrektor miła tylko jak słyszy pochlebstwa, na wszelkie uwagi (negatywne) reaguje złością, panie zajęte sobą, dzieci pozostawione samopas - byle by było cicho!, grupy stale są dzielone: dzieci ze starszych grupi do dwóch młodszych ... bo coś tam, za karę dzieci ze starszych grup wysyłane są do maluchów (to ma być kara!). Stanowczo odradzam!!!
Przegrany konkursik?
Dziecko się nie dostało w ub r.?
Czy może to naj.... .... dziecko / wnuk/czka / podczas akademii stało z tyłu?
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w kolejce na jedno miejsce zapewne dwójka dzieciaków, przez następne lata puszczona samopas, przegrywająca już dziś start do wspaniałej, zreformowanej szkoły.
I
Iwona

Chciałam zabrać głos w sprawie PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 27 W BIAŁYMSTOKU. Moje dziecko Maja chodzi do tego przedszkola i będzie chodziła nadal. W przedszkolu uczy się dużo ciekawych rzeczy. Z przedszkola zawsze wraca uśmiechnięta i zadowolona. Co cenniejszego dla rodziców jest od usmiechu własnego dziecka? Dzięki pracy nauczycielek z grupy, ich odpowiedzialności, uśmiechu, dobrego słowa i serca - mogę spokojnie pracować i wiem, że nie spotka mojego dziecka nic złego. Polecam to przedszkole innym rodzicom, którzy nie zdecydowali się jeszcze na wybór przedszkola.
Polecam
Mama Maii.

G
Gość

Głupia babo!!! Sukces dyrektora jest sukcesem wszystkich wychowawców i personelu. Na jakim świecie żyjesz jeżeli tego nie rozumiesz. Jesteś chyba " ograniczona"

G
Gość
przedszkole nr 27 - stanowczo odradzam. dyrektorka nastawiona na własny sukces, uwag od rodziców np. na temat przedszkolanek, niedociągnięć nie znosi. Panie zajęte sobą, dzieci zostawione samopas, ciągłe łączenie grup, rodzielanie dzieci z jednej grupy do innych grup. Przyprowadzanie chorych dzieci do przedszkola (to akurat wina rodziców, ale panie się na to godzą). Jeżeli macie możliwość, to wszędzie tylko nie tam.
G
Gość

robi mi się nie dobrze gdy czytam takie komentarze ps 27 to mila i sympatyczna kadra oddana dzieciom.

R
Rodzic

Przedszkole 27 to jedno z najlepszych przedszkoli w Białymstoku zarówno pod względme przygotowania dzieci do szkoly jak tez samego wszechstronnego rozwoju dziecka.
Moje dzieci a wspomne tylko ze mam ich 3 uczeszcały i uczeszczają do tego przedszkola. Jestem zadowolona z opieki i serca jakie wkładają przedszkolanki jak tez caly personel.

jeżeli komuś nie pasuje to przedszkole to niech je poprostu zmieni i szuka szceścia gdzie indziej.
podejrzewam że taki tchórzliwy malkonten bedzię nie zadowolny z rzadnego innego przedszkola. Skoro tak dobrze na wszystkim się znasz to sam/ sama zajmij się wychowaniem swego dziecka bo teraz na topie jest edukacja domowa Pozdrawiam rodzic

E
Ela

Zastanawiam się, jak można tak bezkarnie oczerniać przedszkole . Ktoś kto pisze takie przekłamania, myślę że tak naprawdę nie zna organizacji pracy placówki i ludzi tam pracujących. Wysuwa powierzchowne i nieprawdziwe sądy z ewidentnym celem działania na szkodę. Łatwo to czynić będąc anonimowym na forum, ukrywając się pod wymyślonym pseudonimem. Czy taka bezkarność i niefrasobliwość w podważaniu dobrego imienia nauczycieli i dyrekcji przedszkola, czyniona z własnych złych intencji nie powinna zawstydzać i budzić wyrzutów sumienia u takiej osoby?
Zgadzam się w jednym- tak Panie są bardzo zajęte, ale opieką i wychowaniem dzieci, które są im bliskie jak własne , tak zajęte, że mogą jedynie wyjść do toalety w przypadku naglącej potrzeby.
Nieprawdą jest zarzut o stałym dzieleniu grup. W przypadku zachorowań nauczycieli
( niestety zachorowania i powikłania pogrypowe w końcu stycznia i lutym dosięgnęły kadrę nauczycielską) organizowane są zastępstwa , zaś w godzinach popołudniowych, dzieci z grupy, w której nauczyciel jest chory, są po opieką nauczycieli innych grup. Tak jest we wszystkich białostockich przedszkolach.
Dyrektor nastawiony na sukces, tak sukcesy dzieci , całego przedszkola to sukcesy i duma dla dyrektora. Zatem potrzeba takiego sukcesu nie jest chyba czymś złym.
I ostatnie - każdy z nas lubi usłyszeć dobre słowo od innych, to nas buduje i wzmacnia, lecz czy każde dobre słowo jest pochlebstwem??? Jeśli tak to, co nam pozostaje?To smutne.
Co do uwag w sprawach nauczycieli , obowiązuje złożenie pisma lub umówienie się na rozmowę z dyrektorem w tej sprawie. Taka procedura jest we wszystkich urzędach i placówkach. Zadziwiające, ale o uwagach zgłaszanych mówi się po raz pierwszy na tym forum. Może szanowny internauto należało porozmawiać z nauczycielem, a następnie z dyrektorem przedszkola a nie wystawiać powierzchowne oceny.
Polecam przedszkole, tu dzieci są kochane jak własne.
Dyrektor sukcesu.

G
Gość

Wredna baba u mnie ona sprząta (i to źle) Chyba ją zwolnię

G
Gość
Jeżeli macie mozliwość nie posyłajcie dziecka do przedszkola nr 27. Tam nie ma fachowej opieki.
G
Gość

Najlepiej nic nie robić, a wychowanie dziecka powierzyć innym. Jeśli nie odpowiada to szukaj innego przedszkola (napewno na ciebie czekają)

G
Gość
A z taką pompą imię Piłsudskiego nadawali.powinni służyć wzorem?
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3