MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Politechnice Białostockiej ruszyła rekrutacja na studia II stopnia. Na studentów czeka 935 miejsc

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Aż 19 kierunków i prawie tysiąc miejsc. We wtorek (10 stycznia) Politechnika Białostocka uruchomiła rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia.

Od architektury po zarządzanie i inżynierię produkcji – wybór kierunków studiów II stopnia jest szeroki. Absolwenci kierunków studiów I stopnia mogą w Politechnice Białostockiej kontynuować swoje kształcenie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.
Studia II stopnia poszerzają wiedzę, zapewniają możliwość zdobycia poszukiwanych na rynku pracy specjalizacji oraz ułatwiają zdobycie uprawnień zawodowych. Tytuł magistra to duży atut w poszukiwaniu pracy, a także otwarcie drogi do podjęcia studiów doktoranckich.

W zimowej rekrutacji na studia II stopnia Politechnika Białostocka przygotowała 935 miejsc na 19 kierunkach studiów stacjonarnych II stopnia i trzech kierunkach studiów niestacjonarnych II stopnia.

Kandydaci do podjęcia studiów II stopnia powinni założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Za jego pomocą powinni w terminie od 10 stycznia (od godziny 8:00) do 12 lutego 2023 roku (do godz. 23:59) zapisać się na wybrany kierunek studiów II stopnia oraz wnieść opłatę rekrutacyjną (85 złotych za każdy wybrany kierunek).

W przypadku studiów stacjonarnych II stopnia kandydaci będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej według oceny uzyskanej na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia. W razie przekroczenia limitu miejsc przez kandydatów z tą samą oceną, decydować będzie średnia ocen ze studiów wyliczona na podstawie suplementu do dyplomu ukończenia studiów, a w przypadku posiadania dyplomu bez suplementu – wyliczona na podstawie wypisu wszystkich ocen z przebiegu studiów (średnia arytmetyczna).

Kolejny ważny termin to 14 lutego 2023 roku, czyli moment ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. Osoby, które znajdą swoje nazwisko na tej liście mają trzy dni (od 15 do 18 lutego) na złożenie kompletu dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych, w celu potwierdzenia chęci podjęcia studiów II stopnia. Złożenie wymaganych dokumentów jest warunkiem przyjęcia na studia. Osoby zakwalifikowane na studia, które tego nie zrobią we wskazanym terminie, zostaną potraktowane jako osoby, które zrezygnowały z chęci studiowania.

Pełną listę osób przyjętych na studia II stopnia poznamy 21 lutego. Dwa dni później rozpoczną się zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023.

Wejdź w galerię i zobacz listę kierunków studiów II stopnia wraz z limitem miejsc na studia II stopnia.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny