MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na kulturę, na sport, na pikniki sąsiedzkie. Są pieniądze na działania integrujące białostoczan i uchodźców

Andrzej Kłopotowski
Andrzej Kłopotowski
Piknik w Białymstoku
Piknik w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Do podziału jest 75 tysięcy złotych. Wsparcie ma otrzymać co najmniej piętnaście inicjatyw wspierających integrację białostoczan z uchodźcami. Jest już czas na zgłaszanie pomysłów. Nabór potrwa do 16 czerwca.

Pieniądze pochodzą z miasta. Ale operatorem programu jest Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych. Cała procedura odbywa się na zasadzie tzw. regrantingu w ramach projektu „Białystok wspiera i integruje”.

Białystok integruje z uchodźcami

-Organizacje mogą ubiegać się o granty w wysokości do 5 tysięcy złotych. OWOP spośród złożonych wniosków wyłoni co najmniej 15 projektów na łączną kwotę 75 tys. zł. Dofinansowanie otrzymają inicjatywy, które poprzez wspólne działania uczestników będą budować więzi między mieszkańcami i uchodźcami, a w efekcie rozwijać postawy wzajemnego szacunku, akceptacji i tolerancji. Regulamin konkursu zakłada, że wybór projektów będzie opierał się na sprawdzeniu, w jaki sposób projekt  wpływa na integrację mieszkanek i mieszkańców Białegostoku oraz uchodźców i uchodźczyń, jak przeciwdziała dyskryminacji ze względu na narodowość, czy ma atrakcyjną dla odbiorców formę i metody realizacji – informuje Eliza Bilewicz-Roszkowska z biura prasowego w magistracie.

Na jakie inicjatywy można dostać fundusze? Mogą być realizowane w zakresie animacji społecznej,

w sferze kultury, profilaktyki społecznej, sportu i kultury fizycznej.

OWOP proponuje, by były to np.:

  • piknik sąsiedzki,

  • święto ulicy,

  • rozgrywki sportowe,

  • spektakl teatralny,

  • festiwal talentów mieszkańców,

  • warsztaty edukacyjne,

  • warsztaty rękodzielnicze,

  • warsztaty wymiany kulturowej.

UNICEF wspiera Białystok

Działania mają być realizowane między 1 lipca a 30 września. Wnioskodawcy mogą liczyć na doradztwo Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w zakresie przygotowania ofert projektów, procedury składania ofert, realizacji projektów i ich rozliczania.

To już szósty program regrantingowy miasta Białystok. W tej edycji środki finansowe pochodzą z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF. Wszystkie propozycje będą nieodpłatne dla uczestników.

W ubiegłym roku podobne działania zostały zrealizowane pod hasłem „Wspólnie w Białymstoku – integracja mieszkańców i uchodźców”. Łącznie sfinansowano 16 działań o charakterze społecznym, kulturalnym, sportowym i edukacyjnym o wartości do 5 tys. zł każdy. Uczestnicy projektów integrowali się przez podjęcie wspólnej aktywności w różnych sferach tematycznych. W 40 przedsięwzięciach wzięło udział łącznie ponad 500 mieszkańców i uchodźców.

Przeczytaj także:

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny