Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta w banku?

Materiał informacyjny Payback
Wydaje się, że zakładanie konta w banku to prosta sprawa, nad którą nie trzeba się długo zastanawiać. Warto jednak poświęcić odrobinę czasu, by wybrać ofertę najlepiej dostosowaną do swoich potrzeb. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze banku, w którym planujesz otworzyć konto?

Konto w banku – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając konto w banku, zwróć uwagę na to, ile będzie Cię kosztować jego otwarcie i prowadzenie. Sprawdź, jakie dokładnie opłaty za prowadzenie konta i inne usługi z nim powiązane pobiera konkretny bank. Prawdopodobnie nieraz mogłeś zobaczyć reklamy ofert, w których prowadzenie konta kosztuje 0 zł. W takim przypadku trzeba jednak dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Często okazuje się bowiem, że prowadzenie konta za 0 zł jest warunkowe. Może być darmowe np. za przelewanie wypłaty na rachunek bankowy, wykonanie transakcji kartą na określoną kwotę lub zlecenie danej liczby przelewów. Warto również sprawdzić, ile będzie kosztowało prowadzenie konta, jeżeli nie spełnisz tych warunków. W zależności od rodzaju rachunku ceny mogą wynieść od kilku do kilkudziesięciu złotych. Sprawdź też, czy są pobierane opłaty za takie usługi jak wydanie karty płatniczej, kredytowej lub wykonywanie przelewów zwykłych i ekspresowych.

Warto również dowiedzieć się, jak wygląda kwestia związana z dostępem do usług stacjonarnych banku. Obecnie wiele rzeczy można załatwić online, jednak od czasu do czasu trzeba też udać się do oddziału banku. Sprawdź, czy ma on punkty obsługi w twoim mieście oraz jak rozmieszczone są bankomaty.

Dodatkowe profity z założenia konta w banku – na co mogą liczyć konsumenci?

Kiedy już poznasz podstawowe warunki, jakie oferuje dany bank, dowiedz się, czy możesz liczyć na dodatkowe profity. Przykładowo, niektóre banki prowadzą programy lojalnościowe, oferują cashback (zwrot części kwoty wydanej na zakupy w konkretnym sklepie lub na określone produkty) lub zniżki na zakupy w wybranych sklepach. Istnieją też programy zewnętrzne, takie jak platforma PAYBACK Finanse. Zamawiając usługi finansowe przez stronę Programu, uczestnicy PAYBACK zbierają punkty – nawet kilka tysięcy za podpisanie umowy z wybraną instytucją finansową. Zgromadzone w ten sposób środki mogą później wymienić m.in. na atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym sprzęt RTV lub AGD, bądź vouchery zakupowe np. do Allegro. Inna możliwość to obniżanie punktami rachunków za zakupy i usługi u partnerów stacjonarnych, np. w sieci hipermarketów Kaufland, a także na stacjach benzynowych bp Polska bądź w sieci marketów budowlanych Mrówka. Ciekawą opcją jest też przekazanie punktów na cele charytatywne.

PAYBACK obecny od wielu lat w Polsce ciągle się rozwija i daje nowe możliwości zbierania punktów. Dlatego od niedawna uczestnicy Programu mogą zyskać punkty także za nawiązanie lub przedłużenie współpracy z operatorami sieci komórkowych (nawet kilka tysięcy punktów). Szczegóły można sprawdzić na stronie: https://www.payback.pl/operatorzy.

Materiał oryginalny: Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta w banku? - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie