Muszynianka Muszyna - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Może je zlekceważą.

W pierwszym meczu z Muszynianką białostoczanki walczyły, ale przegrały 0:3. Może na wyjeździe pójdzie lepiej. Fot. Wojciech Oksztol
Prawdziwy test czeka w weekend Pronar Zeto Astwę AZS Białystok, który sprawdzi się na wyjeździe z najlepszymi ekipami w Polsce.

Akademiczki zmierzą się jutro w walce o punkty Plus Ligi Kobiet z mistrzem kraju - Muszynianką Muszyna. Dzień później nasze siatkarki czeka mecz w Pucharze Polski z równie silnym Aluprofem Bielsko-Biała.

- Na pewno większą wagę przykładamy do pierwszego spotkania z Muszynianką - przyznaje trener białostoczanek Wiesław Czaja. - Naszym głównym celem jest awans do play-off w lidze i dlatego każdy punkt jest teraz na wagę złota - dodaje.

Za nami przemawia ambicja

Szkoleniowiec Podlasianek zdaje sobie sprawę, że różnica w umiejętnościach przemawia na korzyść rywalek. Niemniej jednak liczy na niespodziankę.

- Myślę, że Muszynianka może nie być do końca skoncentrowana. Rywalki podświadomie wiedzą, że są lepsze i w tym widzę szansę - tłumaczy Czaja. - Za nami przemawia większa ambicja i wielka chęć zwycięstwa w tym meczu - dodaje.

O tym, że z Mineralnymi można powalczyć, udowodniło już kilka ekip w tym sezonie. Punkty z Muszyny wywoziły m.in. Gwardia Wrocław (przegrana 2:3) i MKS Dąbrowa Górnicza (wygrana 3:2).

- Gwardia zaryzykowała i wygrała tam dwa sety. Nam także może się to udać - przekonuje Czaja.

Z Aluprofem przy okazji

Korzystając z pobytu na południu Polski, akademiczki zmierzą się w niedzielę w pierwszym meczu 1/8 finału PP z Aluprofem (godz. 15), zaplanowanym pierwotnie na połowę marca.

Jako że bielszczanki będą gościć za tydzień w Białymstoku przy okazji spotkania ligowego, to będzie okazja, by zagrać wówczas także rewanż.