Musieli się napracować: Tur Bielsk Podlaski - Żyrardowianka Żyrardów 93:85

Sylwia Kowalczyk
Kamil Zakrzewski znów był najskuteczniejszy w ekipie Tura
Kamil Zakrzewski znów był najskuteczniejszy w ekipie Tura Fot. Wojciech Oksztol
Drugoligowy Tur Bielsk Podlaski zrobił, co do niego należało. Wygrał we własnej sali z Żyrardowianką Żyrardów 93:85.

Zagraliśmy źle przez 40 minut. Był to chyba najgorszy nasz mecz w tym sezonie. Brakowało nam czegoś - ocenia Aleksy Olesiuk, kierownik bielszczan. - Rywal za to zaprezentował radosną koszykówkę i długo nie mogliśmy wyjść na prowadzenie. W końcu udało się nam odskoczyć, uzyskaliśmy 12 punktów przewagi i kontrolowaliśmy sytuację - dodaje.

Tur był przekonany, że w starciu z dużo słabszym przeciwnikiem wszystko powinno się rozstrzygnąć w pierwszej kwarcie.

- Dlatego zagraliśmy eksperymentalnie. Na boisko weszła cała dwunastka graczy. Myśleliśmy, że to będzie decydujący fragment spotkania, a potem będziemy mogli ćwiczyć poszczególne elementy. Okazało się, że musieliśmy sporo się napracować, żeby wygrać - kończy Olesiuk.

Ekipa z bielska Podlaskiego znów ma problem z rozegraniem. Z zespołem pożegnał się bowiem Przemysław Zadykowicz, który nie był w stanie pogodzić obowiązków zawodowych z grą w II lidze.

wynik 14. kolejki:
Tur Bielsk Podlaski - Żyrardowianka Żyrardów 93:85 (17:24, 25:16, 21:24, 30:21).
Tur: Zakrzewski - 19, Krajewski - 16, Weres - 13, Kiluk - 12, Monach - 12, Wysocki - 12, Poźniak - 4, Bet - 3, K. Jóźwiuk - 2, J. Jóźwiuk - 0, Ćwikowski - 0, Rudak - 0.

Program 14. kolejki
Środa: MMKS Toruń - OSSM PZKosz Sopot, Żuraw Gniewino - Prokom III Gdynia, KS Piaseczno - Legia Warszawa, Harmattan Gniewkowo - OSSM PZKosz Warszawa, Korsarz Gdańsk - AZS UWM Olsztyn, ŻTS Nowy Dwór Gdańsk - Astoria Bydgoszcz, SKK Siedlce - Basket Kwidzyn.