Mundial 2010: Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0:0. Emocje były, zabrakło goli.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0:0
Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0:0 fot. fifa.com
Wybrzeże Kości Słoniowej zremisowało bezbramkowo z Portugalią w pierwszym meczu grupy G, nazywanej także grupą śmierci.

Spotkanie było bardzo szybkie, lecz nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Jako pierwsi stworzyli zagrożenie Portugalczycy i niewiele brakowało by od 10. minuty prowadzili. Strzał Cristiano Ronaldo trafił jednak tylko w słupek.

Zawodnik Realu Madryt ponownie popisał się kwadrans później, tym razem nie za sprawą umiejętności piłkarskich, lecz pyskówką w stronę atakującego go obrońcy WKS Guy'a Demela. Sędzia uspokoił obu graczy pokazując im żółte kartki.

Po przerwie spotkanie jeszcze bardziej się ożywiło, gdyż nikogo nie zadawalał remis. Niestety, gole nie padły, mimo kilku dobrych okazji dla jednej i drugiej drużyny.

Największe brawa od kibiców zebrał napastnik Chelsea Londyn Didier Drogba, który pojawił się na boisku w 65. minucie. As afrykańskiej ekipy wraca do zdrowia po skomplikowanej kontuzji łokcia, która miała wykluczyć go z mundialu.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0:0.

We wtorek o godz. 20.30 drugie spotkanie grupy G, w którym Brazylia zmierzy się z Koreą Północną.