Mundial 2010: Słowacja - Paragwaj 0:2. Pogromcy Polaków okazują się słabi.

Paragwaj zasłużenie pokonał Słowację 2:0 i jest o krok od awansu do 1/8 finału mistrzostw świata.

Piłkarze z Ameryki Południowej na tle Słowaków zaprezentowali się o wiele korzystniej. Były bramkarz Legii Warszawa Jan Mucha bardzo często był w opałach i w końcu skapitulował w 27. minucie po strzale Enrique Very.

Strata gola niczego nie zmieniła w grze naszych południowych sąsiadów. W drugiej połowie ekipa Vladimira Weissa prezentowała się jeszcze gorzej. Dość powiedzieć, że w całym meczu nie stworzyła sobie żadnej okazji bramkowej.

Cztery minuty przed końcem, niedawnych rywali grupowych biało-czerwonych pognębił Cristian Riveros, podwyższając na 2:0.

Słowacja - Paragwaj 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Vera (27), 0:2 - Riveros (86).

O godz. 16 rozpoczęło się inne spotkanie grupy F, w którym Nowa Zelandia gra z Włochami.