Mundial 2010: Kamerun - Dania 1:2 (1:1). Ależ to był mecz.

Po najładniejszym jak dotychczas meczu na mistrzostwach świata w RPA, Dania pokonała Kamerun 2:1. Podopieczni Mortena Olsena dalej są w grze, natomiast ekipa z Afryki może już się pakować.

Początek należał do Kamerunu, który objął prowadzenie już w 10. minucie po strzale Samuela Eto. Nieposkromione Lwy przez pierwsze pół godziny miały jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. M.in. w słupek strzelał Eto.

Duńczycy niebezpiecznie kontrowali i po jednej z takich akcji do bramki rywali trafił Nicklas Bendtner.

Obie ekipy nie rezygnowały i kibice byli świadkami niesamowicie dynamicznego widowiska. Akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Po jednej z kolejnych kontrataków na 2:1 dla Danii strzelił Dennis Rommedahl.

Mimo amibtnej postawy Kameruńczyków, którzy do końca atakowali, chcąc odmienić losy meczu, wynik nie uległ zmianie.

Porażka Kamerunu oznacza, że ekipa z Afryki nie ma już szans na wyjście z grupy. Przy okazji rezultat ten premiuje już Holandię, która na pewno zajmie jedno z dwóch premiowanych awansem do 1/8 finału.

Kamerun - Dania 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Eto (10), 1:1 - Bendtner (33), 1:2 - Rommedahl (61).

Holandia - Japonia 1:0.