Mundial 2010: Grecja - Nigeria 2:1. Gol Kalu Uche nic nie dał.

Zawodnicy Grecji cieszą się po zdobyciu bramki
Zawodnicy Grecji cieszą się po zdobyciu bramki Fot. fifa.com
Grecja pokonała Nigerię 2:1 i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w historii występów na mistrzostwach świata.

Mistrzowie z Europy sprzed sześciu lat zagrali dużo lepsze spotkanie, niż kilka dni temu przeciw Korei Płd.

Mimo to, początek należał do Nigerii, która od 16. minuty po dobrze egzekwowanym rzucie wolnym przez byłego gracza Wisły Kraków - Kalu Uche prowadziła 1:0.

Afrykańczycy kontrolowali grę do 33. minuty, kiedy czerwoną kartkę za kopnięcie rywala bez piłki otrzymał Sani Haruna Kaita.

Grecy zwietrzyli swoją szansę i grając w przewadze jednego zawodnika ruszyli na bramkę Vincenta Enyeamy. Golkiper Nigerii spisywał się dobrze, lecz przy strzale Dimitriosa Salpingidisa w 44. minucie nie miał nic do powiedzenia. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Nigerii, myląc bramkarza.

W drugiej połowie Grecy nie atakowali już z taką furią, lecz umiejętnie czekali na swoją szansę. Niewiele brakowało, by zemściło się to w 59. minucie, kiedy kontra Nigeryjczyków o mało co nie skończyła się golem.

Przewaga Greków w końcu musiała przynieść wymierny efekt i w 71. minucie Vassilios Torossidis wykorzystał jedyny w meczu błąd Enyeamy i z bliska trafił do siatki.

Zwycięstwo Grecji oznacza, że przed decydującymi meczami wszystkie zespoły z grupy B mają jeszcze szansę na awans do następnej fazy.

Wyniki

GRUPA B: Grecja - Nigeria 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Uche (16), 1:1 - Salpingidis (44), 2:1 - Torossidis (71).

GRUPA B: Argentyna - Korea Płd. 4:1.