Mundial 2010: Ghana i Urugwaj pierwszymi ćwierćfinalistami

Urugwaj pokonał Koreę Południową 2:1 i został pierwszym ćwierćfinalistą mundialu. Do najlepszej ósemki awansowała także Ghana, która potrzebowała dogrywki w meczu z USA.

Oba spotkania były bardzo zacięte i emocjonujące, lecz w obu przypadkach zwyciężał ten zespół, który pierwszy strzelił gola.

Urugwaj objął prowadzenie już w 8. minucie po strzale Luisa Suareza. Wyrównał w drugiej połowie Lee Chung-jong. Urusi zdobyli się jeszcze przed końcem na decydującą akcję i w 80. minucie Suarez strzelił na 2:1.

Rywalem zespołu z Ameryki Południowej będzie w ćwierćfinale Ghana. Zespół z Afryki okazał się lepszy od USA dopiero po dogrywce.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Gola otwierającego wynik strzelił już w 5. minucie Kevin Prince Boateng. Wyrównał w 62. minucie z rzutu karnego Landon Donovan.

Na początku dogrywki indywidualna akcja Asamoahy Gyana przyniosła Czarnym Gwiazdom upragniony awans.

Wyniki

USA - Ghana pd.1:2 (1:1,1:2). Bramki: 0:1 - Boateng, 1:1 - Donovan (62-karny), 1:2 - Gyan (93).

Urugwaj - Korea Płd. 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Suarez (8), 1:1 - Chung -yong (68), 2:1 - Suarez (80).