Mundial 2010: Argentyna - Korea Płd. 4:1. Albicelestes o krok od awansu.

Gonzalo Higuain - bohater meczu
Gonzalo Higuain - bohater meczu fot. fifa.com
Argentyna nie dała szans Korei Południowej, zwyciężając 4:1. Hat-trickiem popisał się napastnik Realu Madryt Gonzalo Higuain.

Podopieczni Diego Maradony objęli prowadzenie w 16. minucie po samobójczym trafieniu Park Chu-jounga. Na 2:0 podwyższył w 33. minucie Higuain i wydawało się, że Korańczycy już się nie podniosą.

Nic z tych rzeczy. Ambitni Azjaci strzelili tuż przed przerwą kontaktowego gola, autorstwa Lee Chung-yonga, który wykorzystał błąd stopera Albicelestes - Martina Demichelisa.

W 58. minucie Koreańczycy zmarnowali znakomitą okazję na wyrównanie. Chung-yong zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Yeoma Ki-huna, lecz ten ostatni mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie spudłował.

Argentyńczycy widząc, że rywal nie zamierza się łatwo poddać, podkręcili tempo i w efekcie dwukrotnie trafili do siatki za sprawą Higuaina, pieczętując kolejne zwycięstwo, które praktycznie daje im już wyjście z grupy.

GRUPA B: Argentyna - Korea Płd. 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Chu-joung (16-samobójcza), 2:0 - Higuain (33), 2:1 - Chun-young (45), 3:1 - Higuain (76), 4:1 - Higuain (80).