Multirelacja ekstraklasy. Piast Gliwice mistrzem Polski! Legia druga, a Lechia trzecia. Jaga kończy na 5. miejscu.

[email protected]
Lechia - Jagiellonia
Lechia - Jagiellonia Przemyslaw Swiderski
Jagiellonia walczyła korespondencyjnie z Cracovią o europejskie puchary z Lechią Gdańsk. W Krakowie padł dla Jagielloonii dobry wynik. Pogoń pokonała Cracovię 3:0. Niestety, Jagiellonia przegrała z Lechią Gdańsk 0:2 i kończy sezon na 5. miejscu. Mistrzem Polski został Piast Gliwice, który pokonał Lecha Poznań 1:0. Srebrne medale dla Legii Warszawa, a brązowe dla Lechii Gdańsk.

90+6. Sędzia kończy mecz. Jagiellonia w tym roku nie zagra w europejskich pucharach

Koniec meczu w Gliwicach Piast Gliwice mistrzem Polski!

Gol. Legia - Zagłębie 2:2. Hlousek 90+1

90 minuta. Sędzia doliczył 6 minut.

85 minuta. Schodzi Michalak, wchodzi Żukowski

82 minuta. Flavio Paixao strzela gola, ale jest na pozycji spalonej.

80 minuta. Zmiana w Jagiellonii. Kontuzja Runje. Wchodzi Adamec

77 minuta. Za Poletanovica wchodzi Patryk Klimala.

Gol. Cracovia - Pogoń 0:3. Majewski 75

72 minuta. Lechia strzela gola, sędzia jednak podnosi chorągiewkę i... Sędzia Gil czeka i uznaje gola. Lechia - Jagiellonia 2:0. Bramkę zdobył Kubicki.

70 minuta. Z wolnego Novikovas wysoko nad poprzeczką. Zmiana w Jadze. Kadlec opuszcza murawę, wchodzi Kostal

68 minuta. Po rzucie rożnym strzelił Nalepa. Piłka przechodzi obok bramki.

Gol. Cracovia - Pogoń 0:2.

Gol. Legia - Zagłębie 1:2. Szysz 58.

59 minuta. Jesus Imaz i.. co on zrobił? Bez nabiegu, próbował szybko wykonać karnego, ale Kucak z łatwością broni strzał Hiszpana.

58 minuta. Jest rzut karny i żółta kartka dla Augustyna.

55 minuta. Jest wideoweryfikacja. Sędzia Gil patrzy w monitor i....

55 minuta. Zamieszanie w polu karnym Lechii. Czy była ręka piłkarza Lechii po strzale Runje? Sędzia wstrzymuje grę....

54 minuta. Novikovas silnie strzela z bliska, ale fantastycznie broni Kucak.

54 minuta. Odpowiedź Lechii w podobnym stylu. Michalak uderza wysoko nad poprzeczką bramki Jagiellonii.

51 minuta. Pospisil i... wysoko nad poprzeczką

48 minuta. Dobra akcja Jagiellonii. Novikovas w idealnej sytuacji strzela, ale piłka trafia w bramkarza Lechii i wychodzi na rzut różny.

46 minuta: Lechia zaczyna drugą połowę.

Po pierwszej połowie: Piastr mistrzem, Legia wicemistrzem, Lechia brązowe medale. Czwarte miejsce dla Cracovii

45 + 1 minuta. Koniec pierwszej połowy.

45 minuta. Sędzia doliczył 1 minutę.

44 minuta. Gol dla Lechii. Po rzucie wolnym Karol Fila główka strzela nie do obrony. Lechia - Jagiellonia 1:0. Niestety rzut wolny został podyktowany po bardzo wątpliwym faulu Novikovasa.

41 minuta. Strzela Novikovas, broni bramkarz Lechii

36 minuta. Bomba Augustyna, piłka przechodzi nad poprzeczką

35 minuta. Żółta kartka dla Bodvarssona.

Gol. Legia - Zagłebie 1:1. Bohar 33

Gol. Cracovia - Pogoń 0:1. Benyamina 31.

31 minuta. Flavio Paixao marnuje wyborną sytuację

Gol. Piast - Lech 1:0. Parzyszek 28

27 minuta: Rzut wolny dla Jagiellonii. Novikovas strzela nad poprzeczką.

24 minuta. Mak zagrywa piłkę wzdłuż bramki. Runje wybija na rzut rożny.

Gol. Legia - Pogoń 1:0. Carlitos

16 minuta: Żółta kartka dla Ozgi.

15 minuta. Rzut rożny dla Lechii. Głowkę Nalepy wyłapuje Sandomierski.

8 minuta: Groźnie pod bramka Jagi. Strzela Flavio Paixao, broni Sandomierski. Róg.

6 minuta: Rzut wolny na wprost od bramki, ok. 18 metr. Poletanović strzelił nad poprzeczką.

4 minuta. Strzał Poletanovica, ale bardzo słabiutki.

1 minuta. Piłkarze Jagiellonii rozpoczęli mecz. Białostoczanie w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach, Lechia na biało-zielono.

Lechia wygrała losowanie i wybrała "bramkę". Jaga zacznie mecz.

Trener Ireneusz Mamrot na środku obrony postawił na Ivana Runje oraz Michała Ozgę.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia 2:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Fila 44, 2:0 Kubicki 71

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec (70 Martin Kostal), Ivan Runje (80 Adamec), Michał Ozga, Bodvar Bodvarsson - Marko Poletanović (77 Klimala), Taras Romanczuk - Jakub Wójcicki, Martin Pospisil, Arvydas Novikovas - Jesus Imaz.
Lechia: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Tomasz Makowski, Daniel Łukasik (90 Dymerski), Jarosław Kubicki - Konrad Michalak (85. Żukowski), Flavio Paixao, Michał Mak (88 Egy).

Sędziował: Paweł Gil (Siedlce).
Żółta kartka: Nalepa (Lechia); Ozga, Bodvarsson, Pospisil (Jagiellonia)

Wyniki pozostałych spotkań
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:2. 1:0 Carlitos (16), 1:1 Bohar 33, 1:2 Szysz 58.
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:0. 1:0 Parzyszek 28.
Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3. 0:1 Benyamina 31, 0:2 Kozulj 66, 0:3 Majewski 75.