MŚJ w szermierce. Złoto drużyny szpadzistek na zakończenie

OPRAC.: Filip Bares
facebook
Polskie szpadzistki wywalczyły złoty medal w turnieju drużynowym na zakończenie mistrzostw świata juniorów (do lat 20) w szermierce. Biało-czerwoni zdobyli w Płowdiw trzy medale.

Zespół w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (AZS AWF Kraków) i Cecylia Cieślik (PKSzerm Warszawa) był najwyżej rozstawiony i stanął na wysokości zadania.

Zmagania zaczął od 1/16 finału i w tej rundzie pokonał ekipę Meksyku 45:21, następnie w 1/8 finału wygrał z Rumunkami 45:27, w ćwierćfinale zwyciężył Ukrainki 38:35, a w półfinale - Francuzki 35:31. W decydującym o triumfie spotkaniu Polki uporały się z Amerykankami 45:38.

To drugi medal wywalczony w Płowdiw przez 19-letnią Klasik. Mistrzyni globu kadetek sprzed dwóch lat w wyższej kategorii wiekowej dotarła do finału, w którym uległa Amerykance Hadley Husisian 9:15.

Trzeci medal dla Polski w tej imprezie - srebrny - wywalczył w szabli Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki). W finale rywalizacji kadetów (do lat 17) przegrał z Amerykaninem Wiliamem Morillem 9:15.(PAP)