Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Rafał Oleksiewicz
Natalia Maliszewska wywalczyła w piątek awans do rund finałowych na wszystkich trzech dystansach podczas pierwszego dnia mistrzostw świata w short tracku, które rozpoczęły się w holenderskim Dordrechcie. W sobotniej serii przedpołudniowej Maliszewska najpierw odpadła w półfinale na 1500 metrów, a później została zdyskwalifikowana w ćwierćfinałowym biegu na 500 metrów.

Natalia Maliszewska na swoim koronnym dystansie 500 metrów oraz na 1000 metrów pewnie wygrała swoje piątkowe biegi. Nieco bardziej nerwowo było w jej pierwszym tego dnia starcie, na 1500 metrów, gdy jadąc na trzeciej pozycji upadła po kontakcie z Amerykanką Corinne Stoddard. Sędziowie uznali jednak, że wina była po stronie rywalki i Polka otrzymała awans do półfinału. Niestety, w sobotnim półfinale na 1500 metrów Natalia Maliszewska zajęła ostatnie 7. miejsce i zostanie sklasyfikowana na miejscach 19-21.

Niestety, białostoczanka w biegu ćwierćfinałowym na 500 metrów przybiegła jako druga, ale została zdyskwalifikowana za błąd przy wyprzedzaniu swojej koleżanki z reprezentacji Nikoli Mazur. Mazur z drugiego miejsca awansowała do półfinału.

– Staram się już w trakcie zawodów ten piątek traktować z pewnością siebie. Wiem, że każdy z tych dystansów jest w zasięgu mojej ręki i wystarczy tylko dobrze je rozegrać – komentowała piątkowe biegi Maliszewska.

Na niedzielę, która będzie ostatnim dniem rywalizacji w Holandii, zaplanowano finałowe biegi na 1000 metrów i finały sztafet, a także tzw. Super Finały z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek i zawodników całych mistrzostw.
Dla polskich zawodników mistrzostwa świata w Dordrechcie nie będą jeszcze zakończeniem sezonu. W następny weekend w gdańskiej hali Olivia odbędą się bowiem jeszcze mistrzostwa Polski.