Łukasz Konstanty
Norweg Simen Hegstad Krueger po przekroczeniu linii mety podczas rywalizacji w biegu na 15 km. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Norweg Simen Hegstad Krueger wygrał bieg na 15 km techniką dowolną podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w słoweńskiej Planicy. Pozostałe miejsca na podium zajęłi jego rodacy.Drugi był Harald Oestberg Amundsen, a trzeci Hans Christer Holund.

Drugi złoty medal Simena Hegstada Kruegera

Krueger potrzebował na pokonanie dystansu 15 km 32,17,4 i wyprzedził Amundsena o 5,3 oraz broniącego tytułu z poprzednich mistrzostw świata w Oberstdorfie Holunda o 24,6. Niespodzianką była siódma lokata reprezentanta Andorry Ireneu Esteva Altimirasa, który finiszował ze stratą 1.06,8 do zwycięzcy.

Dla triumfatora środowego biegu to drugi złoty krążek wywalczony podczas trwających mistrzostw świata w Planicy. Wcześniej najlepszy okazał się w skiathlonie.

Ze sporym niedosytem zawody ukończył Johannes Hoesflot Klaebo, który ostatecznie został sklasyfikowany na czwartej pozycji, a do medalu zabrakło mu niewiele - zaledwie 0,8 sekundy.

Polacy bez sukcesów w Planicy

W walce o czołowe lokaty nie liczyli się polscy biegacze. Najlepszy z naszych zawodników, Dominik Bury, ukończył bieg na 44. pozycji. Pozostali zajmowali lokaty poza pięćdziesiątką - 53. miejsce zajął Kamil Bury, 60. był Maciej Staręga, a trzy lokaty niżej sklasyfikowany został Sebastian Bryja