Mówią trenerzy Martin Sevela i Rafał Grzyb. Zasłużona wygrana Miedziowych

Martin Sevela
Martin Sevela Andrzej Szkocki/Polska Press
Trenerzy Martin Sevela (Zagłębie Lubin) i Rafał Grzyb (Jagiellonia) byli zgodni w swoich opiniach. Zagłębie było konkretniejsze.

Rafał Grzyb (Jagiellonia):
Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Drugą wyobrażaliśmy sobie zupełnie inaczej. Po stracie bramki na 0:1 zdecydowanie oddaliśmy inicjatywę zespołowi z Lubina. Jeśli chodzi o stworzone sytuacje, to Zagłębie było drużyną zdecydowanie lepszą, konkretniejszą w działaniach. Jest to zatem zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Jeżeli chodzi o nas, to nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz po ostatniej porażce u siebie z Piastem Gliwice. Przeprowadzaliśmy wiele rozmów, podjęliśmy wiele działań, ale z dzisiejszego meczu wynika, że nic to nie pomogło. Myślę, że musi nastąpić delikatny reset, ponieważ jeżeli tak to ma wyglądać, będzie nam niezwykle ciężko w najbliższych meczach. Musimy wziąć się w garść. W drugiej połowie nie stanowiliśmy kolektywu, nie byliśmy drużyną. Brakowało mi również trochę jakości ze strony zmienników. Mamy zatem dużo rzeczy do przemyślenia. Nie tylko my jako sztab, ale także zawodnicy. Liczę na szybką reakcję w najbliższym mecz

Martin Sevela (Zagłębie Lubin):
W trakcie meczu były fazy, kiedy nie graliśmy idealnie, co musimy poprawić przed następnym meczem. Początek pierwszej połowy był pod nasze dyktando. Pierwsze 20 minut prezentowaliśmy się dobrze, ale później inicjatywę przejęła Jagiellonia, która pokazała jakość. W szatni rozmawialiśmy z zawodnikami o wzajemnym zaufaniu, wierze w zwycięstwo. Chciałem, żeby pokazali serce na boisku. Ciekawie pokazało się kilka indywidualności, jak Filip Starzyński. Filip strzela gole, co jest dobre zarówno dla niego jak i dla nas. Ważne jest to, żebyśmy w kolejnych meczach kontynuowali naszą grę. Dzisiejsza wygrana dała nam ważne trzy punkty, jest też dobra dla atmosfery. Dzięki zwycięstwu przygotowania do następnego meczu będą się odbywały w pozytywnej atmosferze. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrą piłkę. Jestem zadowolony, chociaż pojawiły się oczywiście błędy. Zrobimy analizę i pokażemy zawodnikom błędy, które trzeba poprawić przed następnymi meczami.