Monika Michalik z Poznania z brązowym medalem w Rio!

KAEF, PAT
Monika Michalik z Poznania z brązowym medalem w Rio! Markus Schreiber
Monika Michalik z Grunwaldu Poznań z brązowym medalem igrzysk w Rio! Polska zapaśniczka pokonała Rosjankę Innę Trażukową i wywalczyła brązowy krążek!

Monika Michalik jest 36-letnią zapaśniczką Grunwaldu Poznań. Na igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio De Janeiro wywalczyła brązowy medal w kategorii do 63 kg w stylu wolnym.

Wychowanka Orląt Trzciel jest najbardziej utytułowaną polską zapaśniczką. Ma na swoim koncie trzy medale MŚ, dziesięć krążków ME i 14 tytułów mistrzyni kraju. Nigdy jednak nie stanęła na podium olimpijskim. W czwartek jej marzenia jednak się spełniły.

Honoru polskich zapaśniczek wspaniale broniła ona w kategorii 63 kg. Najpierw wielokrotna mistrzyni kraju w 1/8 finału wyraźnie przegrała z Japonką Kawai Risako. Dostała się się jednak do repasażu, ponieważ jej rywalka walczyła bardzo skutecznie i zameldowała się ostatecznie w finale.

Dzięki temu poznanianka mogła się zmierzyć w repasażu z mistrzynią Europy, Łotyszką Anastaziją Grigorjewą. Trzy razy podopieczna Władysława Stecyka wyniosła rywalkę za matę, dołożyła dwa punkty za rzut i ostatecznie wygrała 5:2. W nagrodę biła się o brązowy medal z Rosjanką, 26-letnią Inną Trużkową i po fantastycznym boju pokonała ją 6:3. Cztery lata temu w Londynie Michalik nie wykorzystała identycznej szansy, więc jej radość była podwójna. Razem z nią cieszył się szkoleniowiec Grunwaldu, Władysław Stecyk.

Michalik to niezwykle sympatyczna zawodniczka. Niemal zawsze uśmiechnięta, nigdy nie odmawiająca wywiadu i bardzo pracowita. Jej brat, Tadeusz, uprawia zapasy w Sobieskim Poznań, i był nawet blisko wyjazdu na igrzyska w Rio.

W repasażach nie wystąpiła natomiast druga Polka, walcząca w czwartek na macie w Rio, a mianowicie Katarzyna Krawczyk (kategoria 63 kg). Nasza reprezentantka w ćwierćfinale przegrała ze Szwedką Sofią Mattsson i odpadła z turnieju.

Materiał oryginalny: Monika Michalik z Poznania z brązowym medalem w Rio! - Głos Wielkopolski