MOKS Słoneczny Stok Białystok. W stolicy zakończyli serię meczów bez zwycięstwa

Adam Muśko
Adam Muśko
MOKS Białystok wygrał drugi raz na wyjeździe w tym sezonie
MOKS Białystok wygrał drugi raz na wyjeździe w tym sezonie Anatol Chomicz
Drużyna MOKS Słoneczny Stok Białystok wygrała 5:1 na wyjeździe z AZS UW Wilanów Warszawa.

To był pierwszy mecz białostoczan od trzech tygodni. Przed tą przerwą MOKS przegrał cztery razy z rzędu.

Początek spotkania w Warszawie zapowiadał, że drużyna grającego trenera Adriana Citko może zaliczyć kolejną porażkę. Gospodarze w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Potem długo żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. Dopiero trzy minuty przed syreną po ładnej indywidualnej akcji do remisu doprowadził Piotr Kowalczyk.

Druga połowa to popis skuteczności białostockiej drużyny. Na prowadzenie Słonecznych wyprowadził strzałem z rzutu wolnego Adrian Citko, a potem dwa gole dołożył Michał Osypiuk. Wynik meczu na 1:5 na 15 sekund przed końcem ustalił Piotr Bondziul.

- W drugiej połowie zagraliśmy tak jak powinniśmy grać cały - powiedział Adrian Citko.

MOKS już w środę zagra na wyjeździe zaległy mecz z Gattą Zduńska Wola.

AZS UW Wilanów Warszawa - MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:5 (1:1)
Bramki:
1:0 - Michał Klaus (9), 1:1 - Piotr Kowalczyk (19), 1:2 - Adrian Citko (26), 1:3 - Michał Osypiuk (33), 1:4 - Michał Osypiuk (39), 1:5 - Piotr Bondziul (40)

MOKS: Jendruczek, Święciński - Kowalczyk, Citko, Skiepko, Bondziul, Dzierzgowski, Osypiuk, Łabieniec, Aleksandrowicz, Szostak.