MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 2:2. Słoneczni na remis z Czerwonymi Smokami

JLAS
Futsaliści MOKS przed własną publicznością zremisowali 2:2 z Red Dragons Pniewy
Futsaliści MOKS przed własną publicznością zremisowali 2:2 z Red Dragons Pniewy Wojciech Wojtkielewicz
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisowali u siebie w 8. kolejce ekstraklasy z Red Dragons Pniewy 2:2. Dla podlaskiego zespołu to pierwszy podział punktów w obecnych rozgrywkach.

Do tej pory białostoczanie w swoich poczynaniach byli bezkompromisowi. Słoneczni w tym sezonie często przeplatają zwycięstwa z porażkami. W ostatnich tygodniach forma MOKS daleka była od ideału, gdyż w dwóch poprzednich meczach nasi futsaliści nie zainkasowali punktów. Byli więc zmotywowani, aby w sobotę przerwać złą serię.

Starcie z Czerwonymi Smokami od początku jednak nie układało się po myśli MOKS. Już w 11. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Kosteckiego. Zawodnik gości wykorzystał okazję z rzutu wolnego po faulu Michała Osypiuka i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Słonecznych.

Stracona bramka podrażniła ambicje gospodarzy, który próbowali się ogryźć. Przed przerwą Słoneczni potrafili nie tylko odrobić straty, ale również uzyskać jednobramkową zaliczkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Witalij Lisniczenko, natomiast dwie minuty później gola z rzutu karnego strzelił Adrian Citko.

Białostoczanie w drugiej połowie nie poszli jednak za ciosem i pozwolili przyjezdnym doprowadzić do wyrównania. W niegroźnej na pierwszy rzut oka sytuacji Adam Wachoński znalazł sobie miejsce do oddania płaskiego strzału, który zaskoczył golkipera MOKS. W końcówce jedni i drudzy mieli okazje do rozstrzygnięcia tego meczu na swoją korzyść, ale bramki już nie padły.

Po tym remisie MOKS zajmuje szóste miejsce w tabeli. W następnej serii gier drużyna Citki zmierzy się na wyjeździe z drużyną Futsalu Leszno.

Wyniki 8. kolejki

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 2:2 (2:1). Bramki: 0:1 - Mateusz Kostecki (11), 1:1 - Witalij Lisniczenko (18), 2:1 - Adrian Citko (20), 2:2 - Adam Wachoński (31).

MOKS: Dobreńko, Jendruczek - Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnichenko, Skiepko, Prolejko, Zalewski.

Pozostałe wyniki: Orzeł Jelcz-Laskowice - Gatta Active Zduńska Wola 3:3, GSF Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 3:4, Constract Lubawa - Futsal Leszno 4:0. Pozostałe mecze zostaną rozegrane w niedzielę.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani