MOKS Słoneczny Stok Białystok - Orzeł Jelcz-Laskowice 1:4. O porażce Słonecznych zdecydowała końcówka meczu

JLASZaktualizowano
Futsaliści MOKS z trzecią porażką w tym sezonie Wojciech Wojtkielewicz
Trzecią porażkę w tym sezonie Futsal Ekstraklasy ponieśli zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Białystok. Podlasianie w 7. kolejce wysoko przegrali u siebie 1:4 z drużyną Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

- Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów i tak klasowy zespół jak Orzeł z łatwością je wykorzystał - mówi grający trener MOKS, Adrian Citko. - Mieliśmy swoje sytuacje w tym meczu, ale byliśmy nieskuteczni. Gdybyśmy zachowali więcej zimnej krwi pod bramką, to spotkanie mogło potoczyć się inaczej - dodaje.

W pierwszej połowie, przy stanie 0:0, doskonałej sytuacji nie wykorzystał m.in. Witalij Lisniczenko, który spudłował mając przed sobą pustą bramkę. W 9. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Gustavo Henrique. Brazylijczyk pokonał Norberta Jendruczka pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Drugą połowę lepiej rozpoczął MOKS. W 27. minucie białostoczanie doprowadzili do wyrównania po golu Michała Ospiuka. Odpowiedź Orła była jednak natychmiastowa. W ciągu trzech minut przyjezdni dwukrotnie wykorzystali złe ustawienie w defensywie zespołu Citko, a na listą strzelców wpisali się Mykoła Morozow i Janis Pastars. Dzieła zniszczenia dokończył natomiast Arkadiusz Szypczyński.

Wyniki 7. kolejki

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Gustavo Henrique (9), 1:1 - Michał Osypiuk (27), 1:2 - Mykoła Morozow (28), 1:3 - Janis Pastars (31), 1:4 - Arkadiusz Szypczyński (35).

MOKS: Jendruczek - Lisniczenko, Citko, Lisowski, Skiepko oraz Prolejko, Danilewicz, Dierzgowski, Gryko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Zalewski.

Inne wyniki: Red Dragons Pniewy - Constract Lubawa 3:4, Clearex Chorzów - FC Toruń 1:4, Futsal Leszno - Gwiazda Ruda Śląska 6:5, Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice 7:1, AZS Uniwersytet Śląski - Gatta Active Zduńska Wola 1:7.

Grają w poniedziałek: Piast Gliwice - GSF Gliwice (godz. 20).

1. Gatta Zduńska Wola 6 15 25:11
2. Constract Lubawa 6 13 27:14
3. Rekord Bielsko-Biała 5 12 21:12
4. AZS UŚ Katowice 7 12 23:32
5. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 7 11 21:12
6. Futsal Leszno 7 10 23:26
7. Clearex Chorzów 7 9 24:22