MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mobilne KTG trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Kobiety w ciąży będą mogły je wypożyczyć

luk
Dzięki mobilnemu ktg ciężarna może sprawdzać tętno płodu w zaciszu domowym
Dzięki mobilnemu ktg ciężarna może sprawdzać tętno płodu w zaciszu domowym Mat.prasowe
Dwa urządzenia trafią do szpitala w Białymstoku jeszcze w lutym. Po przeszkoleniu personelu medycznego, zostanie on oddany do użytkowania pacjentkom. Ciężarne pacjentki, po konsultacji z lekarzem będą mogły wypożyczyć urządzenie i monitorować dobrostan płodu w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności wizyty w szpitalu.

Pregnabit to urządzenie skierowane do kobiet w trzecim trymestrze ciąży. System umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu oraz o dowolnym czasie, zwłaszcza w warunkach domowych.

Na system Pregnabit składa się mobilne urządzenie KTG oraz usługa Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), w którym wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje napływające zapisy KTG. Pregnabit jest urządzeniem zapewniającym pełną usługę medyczną, z którego mama może korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Spółka Nestmedic podpisała umowę, na podstawie której dostarczy mobilne KTG do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Rozpoczęcie współpracy poprzedził program pilotażowy.

https://wspolczesna.pl/ranking-porodowek-w-podlaskiem-2020-gdzie-najlepiej-rodzic-oceny-podlaskich-porodowek-na-gdzierodzicinfo-12022020/ga/c6-14103827/zd/35633785

Szpital Kliniczny w Białymstoku to jeden z największych szpitali w Polsce, a jednocześnie to najnowocześniejsza publiczna placówka służby zdrowia w województwie podlaskim. Funkcjonuje w nim 35 klinik, 3 oddziały, 9 zakładów oraz 50 poradni. Placówka jest realizatorem ogólnokrajowego programu KOC koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży. Program zakłada wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu.

– Telemedyczny system Pregnabit poszerzył zakres opieki okołoporodowej w kolejnej publicznej placówce służby zdrowia. Kontrakt ten ma dla nas szczególne znaczenie – cieszymy się, że z naszych rozwiązań mogą korzystać pacjentki jednego z największych szpitali w naszym kraju. Na podstawie pozytywnych opinii pacjentek i personelu medycznego na temat naszego nowatorskiego rozwiązania liczymy, że będzie to długofalowa i owocna współpraca – komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

Elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

https://poranny.pl/walczysz-z-kilogramami-zglos-sie-na-bezplatne-zajecia-do-grupy-wsparcia-zapisy-ruszaja-w-poniedzialek/ar/c14-14788868

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny