Młodzieżowy futbol: Legia wyeliminowała Jagiellonię

Żółto-czerwonym nie udało się odrobić strat z Białegostoku
Żółto-czerwonym nie udało się odrobić strat z Białegostoku Bogumiła Maleszewska
W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów młodszych Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe 1:1 z Legią Warszawa i odpadła z dalszych gier.

Losy rywalizacji przesądziła pierwsza potyczka w Białymstoku, w której 3:1 triumfowali legioniści. Mimo to żółto-czerwoni rozpoczęli rewanż odważnie i szybko objęli prowadzenie. Akcję Pawła Drażby wykończył Bartosz Giełażyn.

Niestety, w ostatnich sekundach pierwszej połowy stołeczna ekipa wyrównała po rzucie rożnym. Po przerwie Jaga miała dwie idealne szanse do ponownego wyjścia na prowadzenie.
- Żal szczególnie sytuacji Giełażyna, który po błędzie obrońców miał przed sobą tylko golkpiera rywali i z bliska trafił w niego. Gdybyśmy prowadzili 2:1, wszystko jeszcze mogłoby się zdarzyć. Szczególnie, że wspierał nas wspaniały doping grupy kibiców z Białegostoku, którym chcemy serdecznie podziękować - ocenia trener gości Dariusz Bayer.

W poniedziałek, o godz 11 w Juchnowcu Dolnym, juniorzy starsi Jagi zagrają ćwierćfinałowy rewanż z Arką Gdynia. Na wyjeździe białostoczanie zwyciężyli 3:2.