Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Złote medale Patrycji Borys i Anety Gojko

(mark)
Mistrzyni Polski Patrycja Borys z trenerem Patrykiem Topczewskim
Mistrzyni Polski Patrycja Borys z trenerem Patrykiem Topczewskim Hetman Białystok
W Wałczu odbyły się ostatnio Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Nasze zawodniczki wywalczyły dwa złote medale. Patrycja Borys z Hetmana Białystok oraz Aneta Gojko z UKS Boxing Sokółka po raz kolejny udowodniły, że są najlepsze w Polsce zdobywając złote medale w swoich kategoriach.

Patrycja Borys, podopieczna Patryka Topczewskiego, w kategorii 64 kg wygrała trzy walki.
W pierwszym pojedynku pokonała przed czasem, w III rundzie Natalię Snadną (KB Bombardier Gdynia). W drugiej walce, także przed czasem, w II rundzie wygrała z Ewą Zamkowską (RKB Boxing Radom).

W finale zmierzyła się z zawodniczką ze Skorpiona Szczecin, młodzieżową mistrzynią Polski z 2017 roku oraz akademicką mistrzynią Polski z 2018 i 2019 roku Katarzyną Szarańską. Białostoczanka wygrała jednogłośnie na punkty zdobywając złoty medal.
Także na najwyższym stopniu podium stanęła podopieczna Tomasza Potapczyka z UKS Boxing Sokółka Aneta Gojko, w kategorii plus 81 kg.

W półfinale pokonała ona Magdalenę Nowicką przed czasem w III rundzie. Natomiast w walce o złoty medal pięściarka z Sokółki zmierzyła się z Patrycją Braun (MLKS Sparta Złotów) i pokonała rywalkę jednogłośnie na punkty.
Na ćwierćfinale mistrzostw Polski do lat 23 zakończyła swój udział w turnieju Róża Asanowicz z UKS Boxing Sokółka przegrywając na punkty w kategorii 51 kg z Marta Kochańską (KS Copacabana Konin) 1:4.